MENU

Cupra stanie się odrębną marką

Ford Ka+ Active – w pogoni za modą

4 lutego 2018 Great news! Autor:

Skoda Vision X – z nurtem

Czeski producent, poza zmodernizowaną Fabią, podczas najważniejszych targów motoryzacyjnych w roku zaprezentuje także koncepcyjnego crossovera.

Skoda już wielokrotnie podczas najważniejszych targów prezentowała samochody studyjne. Przykładem są choćby Vision C, czy Vision S. Oba auta w późniejszym okresie przerodziły się w samochody seryjne, odpowiednio Superba oraz Kodiaqa. Podobnie będzie i tym razem, bowiem Vision X jest zapowiedzią małego crossovera plasującego się w gamie producenta poniżej najnowszego Karoqa.

skoda-vision-x-concept-02

Vision X będzie oparty na modularnej platformie MQB i będzie bazować na tych samych rozwiązaniach co zaprezentowany niedawno Seat Arona. Zaskakuje natomiast sama forma stylistyczna samochodu. O ile profil czy tył samochodu są typowe dla producenta z Mlada Boleslav, o tyle przednie lampy to zupełna nowość. Oddzielono bowiem światła do jazdy dziennej LED od reflektorów świateł mijania. Podwójny układ świateł przywodzi na myśl konstrukcje takie jak Hyundai Kona czy Citroen C3 Aircross.

We wnętrzu koncepcyjnego modelu w oczy rzucają się zaledwie dwuramienna kierownica oraz bardzo duży ekran systemu multimedialnego w części centralnej deski rozdzielczej. Warto także zwrócić uwagę na ekran znajdujący się w miejscu tradycyjnych zegarów. Vision X będzie zatem jednym z pierwszych modeli Skody wyposażonych w technologię wirtualnego kokpitu.

skoda-vision-x-concept-03

Przyszły model Skody będzie także najprawdopodobniej zgodnie z zapowiedziami producenta o elektryfikacji swojej gamy modelowej oferowany w wariancie hybrydowym. W przyszłości niewykluczone jest także wprowadzenie na rynek odmiany czysto elektrycznej. Poza tym pod maską znajdą się z pewnością dobrze znane jednostki jak 1.0 TSI i nowe 1.5 TSI. Napęd na cztery koła? Niewykluczony, ale niekoniecznie bardzo prawdopodobny, bowiem w tym segmencie klienci decydują się na niego niezwykle rzadko.

Wszystkich szczegółów na temat Vision X oraz ewentualnej przyszłości modelu dowiemy się podczas zbliżających się targów w Genewie.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij