MENU

Skoda Vision X – z nurtem

Mercedes-Benz Sprinter III – pewny siebie

5 lutego 2018 Great news! Autor:

Ford Ka+ Active – w pogoni za modą

Chociaż Ka+ to nadal auto względnie świeże to producent już teraz zdecydował się na facelifting oraz wprowadzenie nowej odmiany miejskiego malucha.

Jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy o wprowadzeniu na rynek modelu Ka+, który walczy o klientów z między innymi Hyundaiem i10 czy Kią Picanto. Tymczasem Ford już teraz zdecydował się poddać malucha kuracji odmładzającej oraz dodać nową wersję, która ma przywodzić na myśl crossovera. Ford Ka+ Active zatem będzie walczyć teraz w nadal wąskim gronie samochodów segmentu A z pseudoterenowym zacięciem.

2018-ford-ka-02

Ka+ zyskało przemodelowany przedni pas nadwozia, zmiany z tyłu są natomiast praktycznie niezauważalne. Wyraźnie natomiast odróżnia się od standardowego modelu wersja Active. Jej cechą charakterystyczną są plastikowe nakładki na nadkolach oraz imitujące osłony podwozia plastiki na przednim i tylnym zderzaku. Active ma także zwiększony prześwit o 2,3 centymetra. Relingi dachowe pozwalają przewieźć niewielkim autem większą ilość bagażu, za bezpieczeństwo podczas takie podróży odpowiada natomiast specjalny system stabilizacji pojazdu.

2018-ford-ka-03

Nowości pod maską! Miejsce dotychczas pracującej jednostki benzynowej 1.2 Duratec o mocy 69 lub 84 KM zajął silnik… 1.2 TiVCT. Na razie Ford nie podaje informacji na temat mocy jednostki, jednak spodziewać się można podobnych wartości, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i zmniejszonym spalaniu. Zaskoczeniem staje się natomiast decyzja producenta o wprowadzeniu do oferty silników w odmianie Active… diesla! Niespotykane w tym segmencie zestawienie może jednak dla wielu klientów flotowych okazać się kluczowe przy decyzji o kupnie Forda. Będzie to jednostka 1.5 TDCi o mocy 94 KM.

2018-ford-ka-04

Wnętrze Forda nie zostało poddane drastycznym zmianom. Krokiem ku nowoczesności jest natomiast wprowadzenie do Ka+ oraz Ka+ Active systemu multimedialnego SYNC 3, który pozwoli na sprawniejsze i szybsze zarządzanie funkcjami auta. Dodatkowo ekran w centralnej części deski rozdzielczej został powiększony – do przekątnej wynoszącej 6,5 cala. Małego Forda można także wyposażyć w takie dobrodziejstwa jak podgrzewanie foteli czy klimatyzację automatyczną.

2018-ford-ka-05

Ford Ka+ zadebiutuje podczas zbliżających się targów w Genewie, do sprzedaży trafi natomiast w drugiej połowie bieżącego roku. Zdjęcia znajdujące się w treści artykułu przedstawiają odmianę Active, podczas gdy poniżej znajdziecie fotografie standardowego Ka+ po faceliftingu.


2018-ford-ka-06 2018-ford-ka-07 2018-ford-ka-08 2018-ford-ka-09 2018-ford-ka-10 2018-ford-ka-11

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij