MENU

Ceny nowej Dacii Duster ujawnione

Skoda Vision X – z nurtem

31 stycznia 2018 Great news! Autor:

Cupra stanie się odrębną marką

Kolejny producent samochodów zdecydował się na stworzenie osobnej marki z wcześniej oferowanej pod swoim szyldem linii samochodów. Do DS Automobiles czy Polestara dołącza hiszpańska Cupra.

Plotki i spekulacje na temat ewentualnego utworzenia osobnej marki składającej się ze sportowych aut Seata krążyły w świecie motoryzacji już od zeszłego roku. Jesienią 2017 bowiem w urzędzie patentowym zostały zarejestrowane znak towarowy oraz specjalna nazwa. Seat potwierdził powstanie submarki i jednocześnie zapowiedział, że oficjalna premiera będzie miała miejsce na specjalnej imprezie 22 lutego. Warto jednak zaznaczyć, że swój publiczny debiut samochody marki Cupra będą mieć podczas targów w Genewie.

2018-seat-leon-cupra-r-02 2018-seat-leon-cupra-r-01

Przypomnijmy, że ostatnim autem, które zostało zaprezentowane w wersji Cupra jest Leon Cupra R w specjalnej odmianie limitowanej do zaledwie 799 egzemplarzy. Spodziewane są także kolejne warianty Leona, w tym także wyjątkowo mocna o mocy ponad 330 koni mechanicznych. W Genewie najprawdopodobniej swoją premierę będzie też mieć hardkorowa wersja crossovera Ateca. Mówi się, że pod maską modelu znajdzie się silnik 2.0 TSI o mocy 300 koni mechanicznych, moc natomiast trafi na obie osie. Innym autem, jakiego można się spodziewać w gamie Cupry jest duży flagowy SUV, jego premiera jednak nie jest jeszcze zapowiedziana.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij