MENU
2018-dacia-duster-01

Ceny nowej Dacii Duster ujawnione

skoda-vision-x-concept-01

Skoda Vision X – z nurtem

cupra-logo-01

31 stycznia 2018 Great news! Autor:

Cupra stanie się odrębną marką

Kolejny producent samochodów zdecydował się na stworzenie osobnej marki z wcześniej oferowanej pod swoim szyldem linii samochodów. Do DS Automobiles czy Polestara dołącza hiszpańska Cupra.

Plotki i spekulacje na temat ewentualnego utworzenia osobnej marki składającej się ze sportowych aut Seata krążyły w świecie motoryzacji już od zeszłego roku. Jesienią 2017 bowiem w urzędzie patentowym zostały zarejestrowane znak towarowy oraz specjalna nazwa. Seat potwierdził powstanie submarki i jednocześnie zapowiedział, że oficjalna premiera będzie miała miejsce na specjalnej imprezie 22 lutego. Warto jednak zaznaczyć, że swój publiczny debiut samochody marki Cupra będą mieć podczas targów w Genewie.

2018-seat-leon-cupra-r-02 2018-seat-leon-cupra-r-01

Przypomnijmy, że ostatnim autem, które zostało zaprezentowane w wersji Cupra jest Leon Cupra R w specjalnej odmianie limitowanej do zaledwie 799 egzemplarzy. Spodziewane są także kolejne warianty Leona, w tym także wyjątkowo mocna o mocy ponad 330 koni mechanicznych. W Genewie najprawdopodobniej swoją premierę będzie też mieć hardkorowa wersja crossovera Ateca. Mówi się, że pod maską modelu znajdzie się silnik 2.0 TSI o mocy 300 koni mechanicznych, moc natomiast trafi na obie osie. Innym autem, jakiego można się spodziewać w gamie Cupry jest duży flagowy SUV, jego premiera jednak nie jest jeszcze zapowiedziana.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , ,