MENU

Renault Koleos – już we wrześniu w Polsce, jest...

Raport szpiegowski #5: rodzina Range Rovera w komplecie

28 kwietnia 2017 Great news! Autor:

Skoda Karoq – śladem Yeti

Poznajcie nowego crossovera Skody. Nazywa się Karoq, jest bratem Volkswagena Tiguana i ma premierę już niedługo!

Skoda ujawniła informacje dotyczące swojego nowego auta. Karoq zastąpi w gamie producenta model Yeti, który wciąż cieszy się powodzeniem, pomimo że jest już na rynku od ładnych kilku lat. Ponieważ to pierwsza przedpremierowa notka prasowa informacji nie ma jeszcze zbyt wiele, ale podstawy są. Karoq na pewno będzie mierzyć 4,38 metra długości, 1,6 wysokości i 1,84 szerokości. Rozstaw osi w zalezności od wersji będzie wynosić od 2630 do 2638 mm. Dłuższa wartość jest zarezerwowana dla wersji z napędem tylko na przednie koła, podczas gdy krótszy rozstaw będzie cechą wersji 4×4. Pojemność bagaznika wynosić będzie natomiast 521 litrów, natomiast opcjonalny system VarioFlex sprawi, że przestrzeń będzie można aranżować i zmieniać jej pojemność od 479 do 588 litrów.

2018-skoda-karoq-02 2018-skoda-karoq-05

Pod maską silniki benzynowe TSI o mocy od 115 do 190 koni mechanicznych. W gamie znajdzie sie nowa konstrukcja koncernu – 1.5 TSI. Na razie wiadomo tylko o jednym silniku wysokopręznym – 2.0 TDI, który w standardzie ma być połączony z napędem na 4 koła oraz skrzynią automatyczną DSG o siedmiu przełożeniach. Wersja z napędem na wszystkie koła będzie prawdopodobnie dostępna z silnikami benzynowymi tylko w wyższych wersjach wyposażeniowych.

2018-skoda-karoq-03 2018-skoda-karoq-04

Premiera nowej Skody przewidziana jest na 18 maja podczas prezentacji w Sztokholmie, natomiast do sprzedaży ma trafić w drugiej połowie roku. Data wejścia do salonów prawdopodobnie pokryje się zatem z targami we Frankfurcie. Poniżej możecie obejrzeć dwa filmy, z których jeden jest zapowiedzią modelu, drugi natomiast prezentuje jego jeszcze testową, zakamuflowaną wersję.


Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij