MENU

Tesla Roadster i Semi – elektryczne rewolucje

W Chinach powstaje fabryka Polestara

20 listopada 2017 Great news! Autor:

Skoda – ostateczna elektryfikacja

Czeski producent przedstawił swoje plany na najbliższe lata. Auta produkowane w Mlada Boleslav czeka elektryfikacja na szeroką skalę.

Najważniejsza informacja od Skody jest taka, że już w roku 2019 na rynku pojawi się pierwsze w historii marki auto z napędem hybrydowym. Najprawdopodobniej będzie to w pierwszej kolejności model Superb, w drugiej natomiast flagowy SUV – Kodiaq. Umieszczenie baterii oraz silników elektrycznych w tych modelach będzie stosunkowo najprostsze, ponieważ ich płyty podłogowe są już do tego przystosowane.

skoda-vision-e-02

Pierwszy model elektryczny Skody ma wejść do produkcji już w roku 2020. Warto dodać, że jest to oficjalna zapowiedź producenta, nie zaś plotka. W sumie Czesi planują, że do 2025 roku będą mieć w swojej ofercie co najmniej pięć aut z napędem czysto elektrycznym. Pierwsze auto tego typu będzie najprawdopodobniej bazować na przedstawionym niedawno podczas targów w Szanghaju koncepcyjnym modelu Vision E.

Spekulacje na temat nowych elektrycznych modeli Skody pojawiają się już od dawna. Plotki mówią między innymi o tanim miejskim aucie, które miałoby za zadanie zawojować rynki Europy Wschodniej. Do tego jednak potrzeba bardzo atrakcyjnej ceny. Elektryczne samochody z Czech mają być średnio o 10% tańsze w stosunku do swoich odpowiedników spod znaku Volkswagena. To nadal jednak może oznaczać, że elektryczny kompakt z Czech będzie kosztować blisko 150 000 zł.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij