MENU
2020-tesla-roadster-4

Tesla Roadster i Semi – elektryczne rewolucje

2018-polestar-2

W Chinach powstaje fabryka Polestara

skoda-vision-e-01

20 listopada 2017 Great news! Autor:

Skoda – ostateczna elektryfikacja

Czeski producent przedstawił swoje plany na najbliższe lata. Auta produkowane w Mlada Boleslav czeka elektryfikacja na szeroką skalę.

Najważniejsza informacja od Skody jest taka, że już w roku 2019 na rynku pojawi się pierwsze w historii marki auto z napędem hybrydowym. Najprawdopodobniej będzie to w pierwszej kolejności model Superb, w drugiej natomiast flagowy SUV – Kodiaq. Umieszczenie baterii oraz silników elektrycznych w tych modelach będzie stosunkowo najprostsze, ponieważ ich płyty podłogowe są już do tego przystosowane.

skoda-vision-e-02

Pierwszy model elektryczny Skody ma wejść do produkcji już w roku 2020. Warto dodać, że jest to oficjalna zapowiedź producenta, nie zaś plotka. W sumie Czesi planują, że do 2025 roku będą mieć w swojej ofercie co najmniej pięć aut z napędem czysto elektrycznym. Pierwsze auto tego typu będzie najprawdopodobniej bazować na przedstawionym niedawno podczas targów w Szanghaju koncepcyjnym modelu Vision E.

Spekulacje na temat nowych elektrycznych modeli Skody pojawiają się już od dawna. Plotki mówią między innymi o tanim miejskim aucie, które miałoby za zadanie zawojować rynki Europy Wschodniej. Do tego jednak potrzeba bardzo atrakcyjnej ceny. Elektryczne samochody z Czech mają być średnio o 10% tańsze w stosunku do swoich odpowiedników spod znaku Volkswagena. To nadal jednak może oznaczać, że elektryczny kompakt z Czech będzie kosztować blisko 150 000 zł.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,