MENU

Pierwsze zapowiedzi Volvo XC40

Volkswagen Jetta nowej generacji bez maskowania

7 sierpnia 2017 Great news! Autor:

Volkswagen T-Roc jeszcze w tym miesiącu

Volkswagen zapowiada premierę nowego modelu. Tak, to kolejna informacja o wchodzącym na rynek crossoverze.

Zapamiętajcie datę 23 sierpnia, wtedy bowiem Volkswagen pokaże światu model T-Roc. Będzie to bazujący na platformie MQB i podzespołach Golfa kompaktowy crossover. Jego celem będzie walka o klienta z między innymi Nissanem Qashqaiem i Renault Kadjarem. Interesujący jest natomiast fakt, że Volkswagen ma już w swojej ofercie bardzo podobne auto – Tiguana. Aby oba modele nie zwalczały się między sobą T-Roc będzie prawdopodobnie niższy i nieco szerszy. Za pozycjonowanie nowego modelu poniżej Tiguana będzie natomiast odpowiadać przede wszystkim jego niższa cena bazowa.

2014-vw-t-roc-concept
VW T-Roc Concept

T-Roc będzie stylistycznie bardzo podobny do pozostałych modeli marki. Krótki film opublikowany przez producenta nie zdradza co prawda szczegółów wyglądu, jednakże po niemieckiej marce nie powinniśmy spodziewać się żadnych niespodzianek.

Podobnie zresztą jak pod maską, gdzie znajdziemy silniki benzynowe z rodziny TSI oraz Diesle TDI. Najprawdopodobniej bazowy motor będzie mieć pojemność zaledwie 1 litra. Wiadomo natomiast, że niemal pewne jest powstanie odmiany R, gdzie pod maskę trafi 310-konny motor z Golfa R. Napęd w najmocniejszej wersji trafi na 4 koła. T-Roc będzie też pierwszym autem marki, gdzie swoje zastosowanie znajdzie 48-voltowy układ elektryczny, co pozwoli na stworzenie małego systemu hybrydowego, który zasili wszystkie układy elektryczne auta podczas toczenia się z wyłączonym silnikiem spalinowym. Podobne rozwiązanie opisaliśmy w informacji o nowym Audi A8.

2018-vw-t-roc-spy-photo

We wnętrzu crossovera klienci znajdą między innymi ekran zamiast klasycznych zegarów oraz wszystkie znane już z Golfa i innych modeli systemy wspomagające kierowcę.

2018-vw-t-roc-spy-photo (1)

Premiera studyjna nowego samochodu odbędzie się podczas targów we Frankfurcie, natomiast produkcja rozpocznie się już niebawem w fabryce w Portugalii.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij