MENU

Hyundai zapowiada nowe Santa Fe

Ceny nowej Dacii Duster ujawnione

30 stycznia 2018 Great news! Autor:

Nowy Mercedes klasy A już za tydzień!

Długo wyczekiwana premiera nowej generacji kompaktowego Mercedesa odbędzie się już za tydzień, a producent podgrzewa atmosferę kolejną zapowiedzią.

Mercedes klasy A zostanie zaprezentowany już 2 lutego podczas specjalnej prezentacji dla przedstawicieli mediów z całego świata. Odbywająca się w Amsterdamie impreza będzie pierwszą okazją do zobaczenia samochodu w pełnej krasie. Oficjalna publiczna premiera zapowiedziana jest natomiast na marzec – A klasa będzie kolejną gorącą premierą targów w Genewie.

Do tej pory Mercedes opublikował tylko zdjęcia deski rozdzielczej swojego nowego auta. Ze zdjęć wynikało, że A klasa nie tylko przejdzie naprawdę gruntowną przemianę, ale także zdaje się odskoczyć o krok od konkurencji zarówno jakością wykonania, jak i zaawansowaniem. Na pokładzie najmniejszego obecnie Mercedesa znajdą się bowiem technologie oraz elementy, które do tej pory były zarezerwowane dla klasy S i E. Teraz mająca swoją siedzibę w Stuttgarcie firma zaprezentowała pierwszą grafikę prezentującą przód auta. Pierwsza myśl? Nowy Mercedes CLS. Przedni pas wygląda niemal identycznie, w szczególności kiedy zwrócimy uwagę na kształt grilla oraz świateł.

Co już dziś wiadomo? A klasa urośnie, wnętrze będzie bardziej przestronne a pasażerowie będą mieć więcej miejsca. Nowa generacja będzie oparta na platformie modularnej MFA, która pozwoli przenieść napęd auta na przednie lub wszystkie cztery koła. Do superszybkiej odmiany A45 AMG o mocy blisko 400 koni mechanicznych dołączy także słabsza A35, która będzie władać mocą około 300 koni. A35 skierowane będzie do klientów, którzy do tej pory decydowali się na kupno Audi S3 i Volkswagena Golfa R.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij