MENU

Kia Stinger – milowy krok do przodu

Mitsubishi ASX 2017 – polska premiera

10 stycznia 2017 Great news! Autor:

Honda Civic Type R Black Edition – na koniec

To już koniec produkcji Hondy Civic Type R obecnej generacji oraz zapowiedź kolejnej.

Honda zakończyła produkcję modelu Civic Type R, jednocześnie prezentując limitowaną edycję Black Edition dedykowaną na rynek brytyjski. W sumie Honda do sprzedaży wypuści 100 sztuk limitowanej serii aut, jednak jak twierdzi będą one mieć dużą wartość wśród fanów i kolekcjonerów sportowych aut japońskiej marki. Wyróżnikiem Black Edition jest czarny lakier z czerwonym wykończeniem spojlera oraz czarne wnętrze z czerwonymi akcentami.

2017-honda-civic-type-r-black-edition-04

Przednionapędowy hot hatch zadebiutował na rynku w połowie 2015 roku i szturmem wdarł się do czołówki tego wąskiego segmentu bijąc na głowę osiągami przednionapędowe auta takie jak Seat Leon Cupra, czy VW Golf GTI. Pomimo pierwszych nieprzychylnych komentarzy zagorzałych fanów, Type R z doładowanym silnikiem (pierwszy raz w historii) stał się hitem. W samej Wielkiej Brytanii po drogach jeździ aż 2500 sztuk sportowej Hondy ostatniej generacji.

Japończycy wkrótce rozpoczną produkcję nowej generacji modelu Civic w wersji europejskiej, natomiast już podczas targów w Geneweie zaprezentują odmianę Type R w specyfikacji na nasz rynek.


2017-honda-civic-type-r-black-edition-02 2017-honda-civic-type-r-black-edition-03

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij