MENU

Mitsubishi Barbarian SVP – komandos

Maserati Levante Trofeo – z prawdziwego zdarzenia

28 marca 2018 Great news! Autor:

Nadchodzi nowa Toyota RAV4

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku swoją premierę ma wersja produkcyjna nowej generacji bestsellerowego SUVa Toyoty.

Chociaż RAV4 jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Toyoty producent nie zamierza spoczywać na laurach. Podczas nowojorskiej imprezy zaprezentował nową generację modelu. RAV4, wbrew panującym trendom, nie stało się jednak zauważalnie większe. Samochód jest niemal takiej samej długości, będzie natomiast minimalnie szerszy. Wrażenie wielkości potęgują jednak muskularne linie nadwozia, kanciaste nadkola i w zasadzie pionowy pas przedni. Trzeba przyznać, że Toyota zmężniała i będzie jednym z najbardziej charakterystycznych aut w swoim segmencie.

2019-toyota-rav4-03 2019-toyota-rav4-02

Nowa generacja została zbudowana na nowej modularnej płycie podłogowej, jednakże pod względem wykorzystywanych technologii nie różni się diametralnie od poprzedniej generacji. Najprawdopodobniej wciąż bazową jednostką będzie dwulitrowa benzyna, jednak Japończycy strategię sprzedaży nadal będą opierać na układzie hybrydowym. Niezmienne będzie się on składać z silnika spalinowego o pojemności 2,5 litra i silnika elektrycznego. Opcjonalnie RAV4 będzie także dostępne z napędem na 4 koła, gdzie napęd na tylną oś będzie przekazywany przez jednostki elektryczne. Nowością jest natomiast system, który pozwoli całą moc przekazywaną na tylną oś przekazać tylko na jedno z kół, aby zwiększyć przyczepność pojazdu do podłoża.

2019-toyota-rav4-04 2019-toyota-rav4-05

Wnętrze Toyoty zostało nieco uproszczone, kokpit przypomina natomiast ten z modelu CH-R. Nowy jest wygląd zegarów oraz większy ekran systemu multimedialnego. Na pokładzie znajdą się wszystkie aktualne systemy bezpieczeństwa w tym awaryjnego hamowania, adaptacyjny tempomat, asystent zmiany pasa ruchu czy system odczytujący znaki drogowe.

2019-toyota-rav4-06 2019-toyota-rav4-07

Nowa Toyota RAV4 wejdzie do sprzedaży najwcześniej pod koniec bieżącego roku, wersje z napędem hybrydowym znajdą się natomiast w ofercie prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij