MENU

Nowy Volkswagen Touareg – dla ludu?

Nadchodzi nowa Toyota RAV4

26 marca 2018 Great news! Autor:

Mitsubishi Barbarian SVP – komandos

Japończycy zainaugurowali działalność nowej grupy inżynierów, która będzie odpowiedzialna za budowanie specjalnych wersji modeli Mitsubishi. Na początek wzięli oni w swoje ręce pick-upa L200.

Mitsubishi, uruchamiając oddział SVP (Special Vehicle Projects), dołączyło do szerokiego grona producentów, którzy w ramach swojej działalności posiadają specjalne zespoły zajmujące się fabrycznym tuningiem pojazdów. Czerpiąc garściami z doświadczenia w budowie samochodów terenowych marka spod znaku trzech diamentów postanowiła stworzyć jeszcze bardziej uterenowioną wersję pick-upa L200, tyle że pod zupełnie inną nazwą.

mitsubishi-l200-barbarian-svp-02 mitsubishi-l200-barbarian-svp-03

Barbarian SVP oferowany jest w dwóch kolorach nadwozia – czarnym i szarym. Oba standardowo wykończone są elementami nadwozia w kolorze pomarańczowym. W skład tego pakietu wchodzą między innymi nakładki na światła, relingi dachowe czy felgi. Te ostatnie mają rozmiar 17 cali i są wyposażone w opony typu All-terrain firmy BF Goodrich. Wyposażenie opisywanego samochodu jest w zasadzie pełne i zawiera między innymi światła LED, dostęp bezkluczykowy, czujniki zmierzchu i deszczu, czy skórzaną tapicerkę. Pod maską pracuje Diesel o pojemności 2,4 litra współpracujący z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Standardem jest oczywiście napęd na 4 koła, który kierowca w zależności od potrzeb może przenieść także na dwa koła za pomocą przekładni.

mitsubishi-l200-barbarian-svp-04

Pozostaje oczywiście pytanie o cel tworzenia osobnego oddziału Mitsubishi. Podobnie przerobione modele są bowiem już teraz oferowane przez Japończyków. Warto w tym miejscu wspomnieć choćby testowane przez nas Mitsubishi L200 Monster. Barbarian SVP będzie wyprodukowany w ilości 250 egzemplarzy, wszystkie trafią na rynek brytyjski. Cena startuje od niespełna 30 000 funtów netto.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij