MENU
Der neue Volkswagen Touareg

Nowy Volkswagen Touareg – dla ludu?

2019-toyota-rav4-01

Nadchodzi nowa Toyota RAV4

mitsubishi-l200-barbarian-svp-01

26 marca 2018 Great news! Autor:

Mitsubishi Barbarian SVP – komandos

Japończycy zainaugurowali działalność nowej grupy inżynierów, która będzie odpowiedzialna za budowanie specjalnych wersji modeli Mitsubishi. Na początek wzięli oni w swoje ręce pick-upa L200.

Mitsubishi, uruchamiając oddział SVP (Special Vehicle Projects), dołączyło do szerokiego grona producentów, którzy w ramach swojej działalności posiadają specjalne zespoły zajmujące się fabrycznym tuningiem pojazdów. Czerpiąc garściami z doświadczenia w budowie samochodów terenowych marka spod znaku trzech diamentów postanowiła stworzyć jeszcze bardziej uterenowioną wersję pick-upa L200, tyle że pod zupełnie inną nazwą.

mitsubishi-l200-barbarian-svp-02 mitsubishi-l200-barbarian-svp-03

Barbarian SVP oferowany jest w dwóch kolorach nadwozia – czarnym i szarym. Oba standardowo wykończone są elementami nadwozia w kolorze pomarańczowym. W skład tego pakietu wchodzą między innymi nakładki na światła, relingi dachowe czy felgi. Te ostatnie mają rozmiar 17 cali i są wyposażone w opony typu All-terrain firmy BF Goodrich. Wyposażenie opisywanego samochodu jest w zasadzie pełne i zawiera między innymi światła LED, dostęp bezkluczykowy, czujniki zmierzchu i deszczu, czy skórzaną tapicerkę. Pod maską pracuje Diesel o pojemności 2,4 litra współpracujący z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Standardem jest oczywiście napęd na 4 koła, który kierowca w zależności od potrzeb może przenieść także na dwa koła za pomocą przekładni.

mitsubishi-l200-barbarian-svp-04

Pozostaje oczywiście pytanie o cel tworzenia osobnego oddziału Mitsubishi. Podobnie przerobione modele są bowiem już teraz oferowane przez Japończyków. Warto w tym miejscu wspomnieć choćby testowane przez nas Mitsubishi L200 Monster. Barbarian SVP będzie wyprodukowany w ilości 250 egzemplarzy, wszystkie trafią na rynek brytyjski. Cena startuje od niespełna 30 000 funtów netto.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , ,