MENU

Volkswagen Polo o mocy ponad 300 KM!

Tushek TS 900 H Apex – hybrydowy potwór ze...

5 sierpnia 2019 Great news! Autor:

Duże zmiany w gamie Dacii Duster

Rumuńska marka jest zmuszona wprowadzić zmiany w gamie swojego bestsellera. Duster zyska nowy silnik, jednak przyjdzie za to zapłacić klientom.

1 września tego roku zacznie obowiązywać kolejna regulacja dotycząca emisji spalin. Oznacza to dla wielu producentów konieczność wprowadzenia modyfikacji w dotychczas oferowanych silnikach. Dla Dacii oznacza to zmianę iście rewolucyjną, bowiem z gamy Dustera całkowicie wycofane zostaną silniki wolnossące.

Dobrze znany motor 1.6 SCe generujący 115 koni mechanicznych zastąpiony zostanie przez trzycylindrowy silnik TCe 100. Jednostka osiągnie moc 100 koni mechanicznych oraz maksymalnie 160 Nm momentu obrotowego. Duster do “setki” przyspieszy w 12,5 sekundy, maksymalnie pojedzie natomiast 170 km/h. Na razie Dacia nie podaje informacji dotyczących średnich wartości spalania.

Wprowadzenie bardziej zaawansowanego silnika turbodoładowanego w miejsce wolnossącego spowoduje jednak wzrost cen Dustera. Dotychczas klienci nowym SUVem z salonu mogli wyjechać już za 39 900 zł, teraz będzie to wartość o 2 000 zł większa. Niestety wzrost cen nie spowoduje dodania żadnych opcji do wyposażenia standardowego pojazdu, nadal będzie ono wyjątkowo ubogie.

Jak udało nam się dowiedzieć, Duster nadal będzie dostępny z instalacją LPG, jednak jego produkcja ruszy dopiero pod koniec roku.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij