MENU

Peugeot 208 tylko w wersji pięciodrzwiowej

Porsche Cayenne E-Hybrid – kompromisowa katapulta

1 maja 2018 Great news! Autor:

Volkswagen Amarok V6 Aventura – pokonać Mercedesa

Żarty w segmencie pick-upów w Europie się skończyły. Volkswagen odpowiada na nowego Mercedesa klasy X z silnikiem V6.

Co prawda Volkswagen Amarok V6 żadną nowością nie jest, ale warto wspomnieć o ciekawym zagraniu koncernu VAG. Najprawdopodobniej nowa topowa odmiana niemieckiego pick-upa jest odpowiedzią na ostatnią premierę spod znaku Mercedesa – klasę X w wariancie z wysokoprężnym silnikiem V6. Poznajcie wersję Aventura.

volkswagen-amarok-v6-02 volkswagen-amarok-v6-03

Dotychczas Amarok mógł się pochwalić maksymalną mocą 221 KM i momentem obrotowym 550 Nm. Dzięki modernizacji silnik generuje teraz 255 KM oraz 580 Nm. Dla tych, których te liczby nadal nie powalają na nogi, warto wspomnieć o funkcji overboost, która chwilowo pozwala na wykrzesanie z silnika 268 KM. Moc oczywiście trafia na wszystkie cztery koła za pomocą układu 4Motion.

volkswagen-amarok-v6-04

Aventura to nowa limitowana, topowa wersja wyposażenia Amaroka. Poza praktycznie pełnym wyposażeniem wyróżnia się ciemnymi akcentami stylistycznymi, w tym 20-calowymi obręczami ze stopów lekkich. We wnętrzu fotele zostały obite skórą Nappa. Tak skonfigurowany Volkswagen kosztuje w Niemczech blisko 51 400 Euro netto, a zamówienia można już składać.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij