MENU
peugeot-208-01

Peugeot 208 tylko w wersji pięciodrzwiowej

porsche-caynne-e-hybrid-01

Porsche Cayenne E-Hybrid – kompromisowa katapulta

volkswagen-amarok-v6-01

1 maja 2018 Great news! Autor:

Volkswagen Amarok V6 Aventura – pokonać Mercedesa

Żarty w segmencie pick-upów w Europie się skończyły. Volkswagen odpowiada na nowego Mercedesa klasy X z silnikiem V6.

Co prawda Volkswagen Amarok V6 żadną nowością nie jest, ale warto wspomnieć o ciekawym zagraniu koncernu VAG. Najprawdopodobniej nowa topowa odmiana niemieckiego pick-upa jest odpowiedzią na ostatnią premierę spod znaku Mercedesa – klasę X w wariancie z wysokoprężnym silnikiem V6. Poznajcie wersję Aventura.

volkswagen-amarok-v6-02 volkswagen-amarok-v6-03

Dotychczas Amarok mógł się pochwalić maksymalną mocą 221 KM i momentem obrotowym 550 Nm. Dzięki modernizacji silnik generuje teraz 255 KM oraz 580 Nm. Dla tych, których te liczby nadal nie powalają na nogi, warto wspomnieć o funkcji overboost, która chwilowo pozwala na wykrzesanie z silnika 268 KM. Moc oczywiście trafia na wszystkie cztery koła za pomocą układu 4Motion.

volkswagen-amarok-v6-04

Aventura to nowa limitowana, topowa wersja wyposażenia Amaroka. Poza praktycznie pełnym wyposażeniem wyróżnia się ciemnymi akcentami stylistycznymi, w tym 20-calowymi obręczami ze stopów lekkich. We wnętrzu fotele zostały obite skórą Nappa. Tak skonfigurowany Volkswagen kosztuje w Niemczech blisko 51 400 Euro netto, a zamówienia można już składać.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , ,