MENU

Duże zmiany w gamie Dacii Duster

BMW 225xe Active Tourer z większą baterią

7 sierpnia 2019 Great news! Autor:

Tushek TS 900 H Apex – hybrydowy potwór ze Słowenii

Pochodząca ze Słowenii firma motoryzacyjna Tushek zaprezentowała supersamochód, który może z powodzeniem rywalizować osiągami z choćby Bugatti Chironem.

Tushek to niewielka firma, która w swoim portfolio ma do tej pory jeden głośny projekt zaprezentowany w 2012 roku i nazwany Renovatio T500. Teraz jednak producent przedstawia pojazd, który osiągami zawstydzić może wiele konstrukcji dużych firm motoryzacyjnych z ogromnymi budżetami.

Pod maską tego samochodu z wyjątkowo skomplikowaną nazwą kryje się V8 o pojemności 4,2 litra wspomagane aż dwoma silnikami elektrycznymi. Moc systemu hybrydowego wynosi blisko 940 KM. Ta wartość nie robi jednak takiego wrażenia jak moment obrotowy, jakim dysponuje samochód – to aż 1400 Nm. Za przeniesienie tego wszystkiego na asfalt odpowiada wyścigowa skrzynia sekwencyjna o sześciu przełożeniach. Tak duża moc pozwala na rozwinięcie słoweńskim samochodem aż 379 km/h, przyspieszenie do „setki” zajmuje natomiast zaledwie 2,5 sekundy. Samochód dodatkowo może poruszać się w trybie czysto elektrycznym na dystansie do około 50 kilometrów.

Firma nie przekazała na razie informacji na temat tego kiedy samochód trafi do produkcji oraz ile będzie kosztować.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij