MENU
aston-martin-db11-amr-09

Aston Martin DB11 AMR – droga na szczyt

lamborghini-huracan-01

Lamborghini papieża sprzedane

Dacia-Duster-01

12 maja 2018 Great news! Autor:

Dacia Duster najpopularniejszym autem w Polsce

To było do przewidzenia – budżetowy SUV rumuńskiej marki stał się prawdziwym hitem sprzedaży, wygrywając zestawienie najczęściej kupowanych modeli w kwietniu.

Jak wynika z opublikowanych przez IBRM SAMAR zestawień Dacia Duster była w kwietniu bieżącego roku najczęściej rejestrowanym nowym samochodem w Polsce przez osoby prywatne. Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Duster „zamknął” miesiąc z wynikiem 487 zarejestrowanych egzemplarzy wyprzedzając drugą w zestawieniu Toyotę Yaris o 41 sztuk. Podium uzupełniła Skoda Fabia, którą zarejestrowało 402 prywatnych klientów salonów czeskiej marki.

Dacia-Duster-03

W pierwszej dziesiątce zameldowały się jeszcze Opel Astra, Fiat Tipo, Toyota Auris, Skoda Octavia, Hyundai Tucson, Suzuki Vitara i Kia Sportage. Druga najchętniej kupowana Dacia – model Sandero – zameldował się na 15-tym miejscu z wynikiem 210 zarejestrowanych egzemplarzy. Trzydziestkę zamknęła natomiast Toyota RAV4 z wynikiem 111 egzemplarzy.

Dacia-Duster-02

Dacia Duster dostępna jest w cenie od 39 900 zł, co czyni z niej najtańszego nowego SUVa w Polsce. Ogromne zainteresowanie jakim cieszy się rumuńskie auto sprawiło, że decydując się teraz na jego zakup trzeba liczyć się z czasem oczekiwania na odbiór około 7-8 miesięcy. Popytu nie zmniejszyło nawet wycofanie z oferty jedynego benzynowego silnika turbodoładowanego 1.2 TCe o mocy 125 koni mechanicznych ani minimalna podwyżka cen dla silników benzynowych 1.6 SCe i najwyższej wersji wyposażenia Prestige.

Pełne zestawienie możecie znaleźć klikając TUTAJ.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,