MENU
2018-peugeot-308-facelift

Nowy Peugeot 308 – mocniejszy makijaż

nissan-x-trail-x-scape-01

Nissan X-Trail X-Scape – z lotu ptaka

renault-zoe-01

8 maja 2017 Great news! Autor:

Hybrydy i samochody elektryczne popularne jak nigdy!

Związek Europejskich Producentów Samochodów właśnie opublikował dane dotyczące sprzedaży samochodów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, że samochody z alternatywnymi źródłami napędu są najpopularniejsze w swojej historii!

Przez „alternatywne źródła napędu” rozumie się samochody z napędem hybrydowym typu plug-in (z możliwością naładowania akumulatorów z sieci) oraz auta elektryczne. Najważniejsza informacja jest taka, iż sam rynek tego typu samochodów, tylko w pierwszym kwartale 2017 roku, zanotował wzrost o blisko 37% w stosunku do roku ubiegłego. Oznacza to, że w Europie kupiono od 1 stycznia blisko 213 000 hybryd plug-in oraz aut elektrycznych. Dla samych tylko aut elektrycznych wzrost ten jest jeszcze większy, bowiem „elektryków” w Europie sprzedało się blisko o połowę (49%) więcej niż rok temu! Auta hybrydowe jednak nadal odpowiadają za ponad połowę spośród wszystkich sprzedanych pojazdów napędzanych źródłem alternatywnym – w zeszłym roku było to ponad 100 000 egzemplarzy.

renault-zoe-02

Tu należy zwrócić uwagę na niesamowicie duży wzrost sprzedaży omawianego typu pojazdów w Hiszpanii (87%), Niemczech (67,5%) oraz Wielkiej Brytanii (blisko 30%). Ciekawie wygląda natomiast sprawa Włoch, gdzie 17-procentowy wzrost sprzedaży wiąże się przede wszystkim ze zwiększonym zainteresowaniem klientów autami napędzanymi… gazem LPG.

W zeszłym roku najpopularniejszym autem elektrycznym w Europie było Renault Zoe, natomiast hybrydą plug-in Mitsubishi Outlander PHEV.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,