MENU

Nowy Peugeot 308 – mocniejszy makijaż

Nissan X-Trail X-Scape – z lotu ptaka

8 maja 2017 Great news! Autor:

Hybrydy i samochody elektryczne popularne jak nigdy!

Związek Europejskich Producentów Samochodów właśnie opublikował dane dotyczące sprzedaży samochodów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, że samochody z alternatywnymi źródłami napędu są najpopularniejsze w swojej historii!

Przez “alternatywne źródła napędu” rozumie się samochody z napędem hybrydowym typu plug-in (z możliwością naładowania akumulatorów z sieci) oraz auta elektryczne. Najważniejsza informacja jest taka, iż sam rynek tego typu samochodów, tylko w pierwszym kwartale 2017 roku, zanotował wzrost o blisko 37% w stosunku do roku ubiegłego. Oznacza to, że w Europie kupiono od 1 stycznia blisko 213 000 hybryd plug-in oraz aut elektrycznych. Dla samych tylko aut elektrycznych wzrost ten jest jeszcze większy, bowiem “elektryków” w Europie sprzedało się blisko o połowę (49%) więcej niż rok temu! Auta hybrydowe jednak nadal odpowiadają za ponad połowę spośród wszystkich sprzedanych pojazdów napędzanych źródłem alternatywnym – w zeszłym roku było to ponad 100 000 egzemplarzy.

renault-zoe-02

Tu należy zwrócić uwagę na niesamowicie duży wzrost sprzedaży omawianego typu pojazdów w Hiszpanii (87%), Niemczech (67,5%) oraz Wielkiej Brytanii (blisko 30%). Ciekawie wygląda natomiast sprawa Włoch, gdzie 17-procentowy wzrost sprzedaży wiąże się przede wszystkim ze zwiększonym zainteresowaniem klientów autami napędzanymi… gazem LPG.

W zeszłym roku najpopularniejszym autem elektrycznym w Europie było Renault Zoe, natomiast hybrydą plug-in Mitsubishi Outlander PHEV.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij