MENU

Hyundai Kona Electric – dalej niż myślisz

Fiat Abarth 124 GT – ugotowany na twardo

28 lutego 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz X350d – przecinak

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Mercedes zaprezentował topową odmianę silnikową swojego pierwszego pick-upa – klasy X. Premiera już za kilka dni.

Mercedes-Benz klasy X to nie tylko narzędzie pracy, dla wielu klientów pick-up będzie bowiem uprzedmiotowaniem ich aktywnego stylu życia, bądź też chęcią zabłyśnięcia w swoim małym światku. Właśnie z myślą o dwóch wymienionych grupach została stworzona wersja X350d, pod maską której pracuje widlasty silnik o 6 cylindrach. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że decyzja o wprowadzeniu silnika V6 do oferty jest podyktowana konkurencją w postaci Volkswagena Amaroka V6.

3-litrowa jednostka generuje moc 256 KM. Przy tym potrafi rozwinąć moment obrotowy 550 Nm przy zaledwie 1400 obrotach na minutę. W porównaniu do wspomnianego Volkswagena Mercedes dysponuje większą mocą oraz momentem obrotowym. Klasa X wyposażona jest w automatyczną skrzynię o siedmiu przełożeniach. Pick-up osiąga maksymalnie 205 km/h, natomiast pierwszą „setkę” w niecałe 8 sekund. Standardowo moc przenoszona jest w 60% na oś tylną, jednak istnieje także możliwość zablokowania dyferencjału i przekazania pełnej mocy na wybraną oś.

Klasa X z 3-litrowym Dieslem pod maską do salonów trafi w połowie roku, jednak już teraz Mercedes zapowiedział, że w Niemczech cena netto opisywanej wersji będzie wynosić 53 360 Euro. X350d będzie jedną z gwiazd nadchodzących targów w Genewie.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

One Response to Mercedes-Benz X350d – przecinak

  1. superparts.pl pisze:

    Ale wnętrze ma kapitalne! 😉

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij