MENU

Hyundai Kona Electric – dalej niż myślisz

fiat-abarth-124-gt-01

Fiat Abarth 124 GT – ugotowany na twardo

28 lutego 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz X350d – przecinak

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Mercedes zaprezentował topową odmianę silnikową swojego pierwszego pick-upa – klasy X. Premiera już za kilka dni.

Mercedes-Benz klasy X to nie tylko narzędzie pracy, dla wielu klientów pick-up będzie bowiem uprzedmiotowaniem ich aktywnego stylu życia, bądź też chęcią zabłyśnięcia w swoim małym światku. Właśnie z myślą o dwóch wymienionych grupach została stworzona wersja X350d, pod maską której pracuje widlasty silnik o 6 cylindrach. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że decyzja o wprowadzeniu silnika V6 do oferty jest podyktowana konkurencją w postaci Volkswagena Amaroka V6.

3-litrowa jednostka generuje moc 256 KM. Przy tym potrafi rozwinąć moment obrotowy 550 Nm przy zaledwie 1400 obrotach na minutę. W porównaniu do wspomnianego Volkswagena Mercedes dysponuje większą mocą oraz momentem obrotowym. Klasa X wyposażona jest w automatyczną skrzynię o siedmiu przełożeniach. Pick-up osiąga maksymalnie 205 km/h, natomiast pierwszą „setkę” w niecałe 8 sekund. Standardowo moc przenoszona jest w 60% na oś tylną, jednak istnieje także możliwość zablokowania dyferencjału i przekazania pełnej mocy na wybraną oś.

Klasa X z 3-litrowym Dieslem pod maską do salonów trafi w połowie roku, jednak już teraz Mercedes zapowiedział, że w Niemczech cena netto opisywanej wersji będzie wynosić 53 360 Euro. X350d będzie jedną z gwiazd nadchodzących targów w Genewie.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

  • https://superparts.pl/ superparts.pl

    Ale wnętrze ma kapitalne! 😉