MENU

Audi RS3 – przerwana produkcja

Renault Arkana – modny, nieeuropejski

28 sierpnia 2018 Great news! Autor:

Fiat 500X przeszedł facelifting

Crossover uzupełniający szeroką gamę modelową z linii 500 przeszedł drobne zabiegi odmładzające. Poza nowymi detalami nadwozia w 500X znajdziemy także nowe silniki.

Zmiany w nowym 500X są naprawdę trudne do zauważenia na pierwszy rzut oka. Najbardziej w oczy rzucają się jednak nowe reflektory LED z przodu oraz opcjonalnie z tyłu. Tylne światła to zresztą najbardziej rzucająca się w oczy modernizacja – pełne klosze lamp zastąpiły „puste” w środku. Podobne rozwiązanie jest w miejskiej „pięćsetce”. Crossover nadal będzie oferowany w trzech wersjach stylistycznych: Urban Look, City Look oraz Cross Look.

Więcej nowości znajdziemy pod maską 500X. Poza dotychczas oferowaną jednostką wolnossącą 1.6 o mocy 110 KM auto będzie mogło być napędzane także przez nowe silniki turbodoładowane. Mowa tu o trzycylindrowej jednostce 1.0 o mocy 120 KM oraz 1.3 o mocy 150 KM. Poza tym gamę uzupełniają trzy diesle o pojemnościach 1.3, 1.6 oraz 2.0. Wszystkie motory spełniają normę emisji spalin Euro 6d-Temp. Jak zapewnia Fiat, nowe turbodoładowane silniki były testowane w każdych warunkach klimatycznych i w sumie przez 60 000 godzin muły testowe pokonały 5 milionów kilometrów na całym świecie. Dodatkowo, nowe turbodoładowane jednostki mają być aż o 20% cichsze od tych starej generacji.

Nowością na pokładzie Fiata 500X będą także najnowsze systemy wspomagające kierowcę. Wśród nich znajdą się asystenci: martwego pola, zachowania pasa ruchu oraz awaryjnego hamowania. Poza tym crossover sam rozpozna znaki drogowe i poinformuje o nich kierowcę. System multimedialny przewidziany dla 500X to teraz najnowszy Uconnect z 7-calowym ekranem i nawigacją TomTom 3D.

Zmodernizowany Fiat pojawi się w salonach w ciągu najbliższych miesięcy, podobnie jak niedawno zaprezentowany Jeep Renegade po liftingu.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij