MENU
2018-mazda-cx-8-teaser

Mazda zapowiada model CX-8

2018-vw-t-roc-screenshot-from-teaser-video

Volkswagen T-Roc jeszcze w tym miesiącu

Volvo-XC40

26 lipca 2017 Great news! Autor:

Pierwsze zapowiedzi Volvo XC40

Volvo prezentuje zapowiedź nowego modelu, który będzie kompaktowym crossoverem.

Szwedzka marka opublikowała w sieci pierwszą grafikę, która przedstawia model oznaczony jako XC40. O ile nie dziwi fakt, że użyto do tego celu mediów społecznościowych, o tyle nietypowe, że zdjęcie zostało zamieszczone na Instagramie niemieckiego oddziału marki, a później błyskawicznie zostało usunięte. Może to oznaczać, że zdjęcie znalazło się w sieci przez przypadek. Niemniej jednak grafika jest na tyle szczątkowa, że Niemcy nie zdradzili tego jak auto będzie wyglądać w pełnej krasie.

Volvo-XC40

XC40, co widać na zdjęciu, będzie zbliżone wyglądem do koncepcyjnego modelu 40.1. Świadczą o tym podobnego kształtu tylne lampy LED oraz ogólna sylwetka nadwozia. Z grafiki widać też między innymi, że XC40 wyposażono w końcówki układu wydechowego niemal identyczne jak w innych modelach marki. Przypuszczalnie zaprezentowana wizualizacja nie prezentuje wersji z pakietem stylistycznym R-Design, jednak bardzo prawdopodobne, że znajdzie się on na liście wyposażenia opcjonalnego.

volvo-401-concept
Volvo 40.1 Concept

Pomimo braku ujęcia prezentującego przód samochodu możemy się spodziewać, że będzie on bardzo podobny do koncepcyjnego 40.1. Oznacza to, że XC40 otrzyma światła LED z motywem młota Thora i będzie podobne do modelu S90 oraz większych braci – XC60 i XC90.

XC40 zostanie zbudowane na nowej modularnej strukturze. Na tej samej płycie zostaną skonstruowane także kolejne generacje modeli V40 i przypuszczalnie także S40. Platforma przystosowana jest do montażu silników trzy- i czterocylindrowych. Topowa odmiana będzie natomiast hybrydą typu plug-in z możliwością naładowania akumulatorów z gniazdka.

Premiera nowego crossovera nastąpi tej jesieni podczas targów we Frankfurcie. Choć ten obrazek nie mówi nam zbyt wiele o nowym Volvo to jednak dostarczył o wiele więcej informacji niż pierwszy oficjalny teaser marki:

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , ,