MENU

Mazda zapowiada model CX-8

Volkswagen T-Roc jeszcze w tym miesiącu

26 lipca 2017 Great news! Autor:

Pierwsze zapowiedzi Volvo XC40

Volvo prezentuje zapowiedź nowego modelu, który będzie kompaktowym crossoverem.

Szwedzka marka opublikowała w sieci pierwszą grafikę, która przedstawia model oznaczony jako XC40. O ile nie dziwi fakt, że użyto do tego celu mediów społecznościowych, o tyle nietypowe, że zdjęcie zostało zamieszczone na Instagramie niemieckiego oddziału marki, a później błyskawicznie zostało usunięte. Może to oznaczać, że zdjęcie znalazło się w sieci przez przypadek. Niemniej jednak grafika jest na tyle szczątkowa, że Niemcy nie zdradzili tego jak auto będzie wyglądać w pełnej krasie.

Volvo-XC40

XC40, co widać na zdjęciu, będzie zbliżone wyglądem do koncepcyjnego modelu 40.1. Świadczą o tym podobnego kształtu tylne lampy LED oraz ogólna sylwetka nadwozia. Z grafiki widać też między innymi, że XC40 wyposażono w końcówki układu wydechowego niemal identyczne jak w innych modelach marki. Przypuszczalnie zaprezentowana wizualizacja nie prezentuje wersji z pakietem stylistycznym R-Design, jednak bardzo prawdopodobne, że znajdzie się on na liście wyposażenia opcjonalnego.

volvo-401-concept
Volvo 40.1 Concept

Pomimo braku ujęcia prezentującego przód samochodu możemy się spodziewać, że będzie on bardzo podobny do koncepcyjnego 40.1. Oznacza to, że XC40 otrzyma światła LED z motywem młota Thora i będzie podobne do modelu S90 oraz większych braci – XC60 i XC90.

XC40 zostanie zbudowane na nowej modularnej strukturze. Na tej samej płycie zostaną skonstruowane także kolejne generacje modeli V40 i przypuszczalnie także S40. Platforma przystosowana jest do montażu silników trzy- i czterocylindrowych. Topowa odmiana będzie natomiast hybrydą typu plug-in z możliwością naładowania akumulatorów z gniazdka.

Premiera nowego crossovera nastąpi tej jesieni podczas targów we Frankfurcie. Choć ten obrazek nie mówi nam zbyt wiele o nowym Volvo to jednak dostarczył o wiele więcej informacji niż pierwszy oficjalny teaser marki:

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij