MENU

Hyundai i30 N – nowy w klasie

Pierwsze zapowiedzi Volvo XC40

25 lipca 2017 Great news! Autor:

Mazda zapowiada model CX-8

Mazda opublikowała kolejne zdjęcie zapowiadające nowy model o oznaczeniu CX-8.

Japoński producent nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi produktami ze strony klientów. Szczególnie ważne są jednak dla Mazdy rynki krajów azjatyckich. Świadczy o tym fakt, że w gamie modelowej Japończyków znajduje się między innymi model CX-4 dostępny tylko i wyłącznie na rynku chińskim. Podobna sytuacja będzie mieć miejsce w przypadku większego SUVa. CX-8 będzie dostępny tylko w rodzimym kraju Mazdy – w Japonii.

mazda-cx-8-teaser

Nowy SUV będzie plasowany powyżej mniejszego modelu CX-5, ale poniżej ogromnego CX-9. Pomimo tego CX-8 nie jest małym autem, w dodatku opartym na płycie podłogowej większego modelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomimo mniejszej długości (17 cm), lecz z takim samym rozstawem osi (2,93 metra) samochód będzie niemniej przestronny. Już teraz wiadomo, że na podkład zabierze on co najmniej siódemkę pasażerów w trzech rzędach foteli.

Pod maską CX-8 będzie pracować turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2,2 litra. To ważna informacja, ze względu na fakt, że w większym CX-9 pod maską wersji na rynek japoński pracuje tylko silnik benzynowy.

Premiera nowego SUVa odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku, natomiast rynkowy debiut będzie mieć miejsce na początku roku 2018.

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij