MENU
hyundai-i30-n-03

Hyundai i30 N – nowy w klasie

Volvo-XC40

Pierwsze zapowiedzi Volvo XC40

2018-mazda-cx-8-teaser

25 lipca 2017 Great news! Autor:

Mazda zapowiada model CX-8

Mazda opublikowała kolejne zdjęcie zapowiadające nowy model o oznaczeniu CX-8.

Japoński producent nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi produktami ze strony klientów. Szczególnie ważne są jednak dla Mazdy rynki krajów azjatyckich. Świadczy o tym fakt, że w gamie modelowej Japończyków znajduje się między innymi model CX-4 dostępny tylko i wyłącznie na rynku chińskim. Podobna sytuacja będzie mieć miejsce w przypadku większego SUVa. CX-8 będzie dostępny tylko w rodzimym kraju Mazdy – w Japonii.

mazda-cx-8-teaser

Nowy SUV będzie plasowany powyżej mniejszego modelu CX-5, ale poniżej ogromnego CX-9. Pomimo tego CX-8 nie jest małym autem, w dodatku opartym na płycie podłogowej większego modelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomimo mniejszej długości (17 cm), lecz z takim samym rozstawem osi (2,93 metra) samochód będzie niemniej przestronny. Już teraz wiadomo, że na podkład zabierze on co najmniej siódemkę pasażerów w trzech rzędach foteli.

Pod maską CX-8 będzie pracować turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2,2 litra. To ważna informacja, ze względu na fakt, że w większym CX-9 pod maską wersji na rynek japoński pracuje tylko silnik benzynowy.

Premiera nowego SUVa odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku, natomiast rynkowy debiut będzie mieć miejsce na początku roku 2018.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , ,