MENU

Dacia Sandero i Logan przeszły facelifting

Honda Civic Type R Prototype – paryska niespodzianka

28 września 2016 Great news! Autor:

Elektryczny prototyp Volkswagena – Golf przyszłości?

Niemiecki koncern przedstawia tuż przed targami w Paryżu elektryczne auto kompaktowe, które jego zdaniem ma być dla motoryzacji rewolucyjne niczym Garbus. Czy to się uda?

Po wcześniejszych zapowiedziach i nic nie pokazujących szkicach w końcu jest! Elektryczny hatchback Volkswagena. Nazwa? Zdaniem Niemców nieistotna, ważna jest technologia. Problem jednak w tym, że za wiele jej nie ujawniają. Jedno jest pewne, w pełni elektryczne auto bazuje na modularnej platformie MEB – została ona stworzona specjalnie z myślą o samochodach napędzanych za pomocą energii elektrycznej. Zasięg po naładowaniu baterii na 100% ma wynosić 400 kilometrów, jednak ile z obietnic wyjdzie naprawdę, tego dowiemy się kiedy auto trafi do produkcji seryjnej (spodziewana data to rok 2019).

volkswagen-01

Koncepcyjny model oczywiście ma parę smaczków stylistycznych, które mogą do seryjnej produkcji nie wejść. Są nimi przeogromne koła, wąziutkie światła, ogromne okno dachowe, otwierane pod wiatr tylne drzwi. Rzeczą, która może natomiast znaleźć się w modelu seryjnym jest… brak lusterek. Takie rozwiązanie znalazło już swoje miejsce w małoseryjnym projekcie XL1, gdzie w ich miejsce zamontowano kamery, z których obraz wyświetlany był na ekranach wewnątrz auta.

Szczegółowe dane techniczne oraz większą ilość zdjęć otrzymamy po rozpoczęciu targów w Paryżu.


volkswagen-06 volkswagen-03
volkswagen-04 volkswagen-05

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij