MENU
mini-john-cooper-works-dakar-2018-6

Mini gotowe na Dakar

Infiniti QX50 – innowacja nadchodzi

opel-insignia-gsi-01

23 listopada 2017 Great news! Autor:

Opel Insignia GSi – znamy cennik

Sportowa odmiana flagowego modelu Opla trafia do sprzedaży. Producent podał ceny, w jakich auto będzie sprzedawane w Polsce.

Niemiecka marka wraz z zaprezentowaniem sportowej odmiany Insignii powróciła do nazewnictwa swoich najbardziej rasowych modeli literami GSi. Topowa wersja flagowego modelu co prawda nie jest najmocniejszym autem tego producenta w historii, jest jednak najszybszym. Pomimo niższej mocy w stosunku do poprzedniczki – Insignii OPC – oraz niższej pojemności silnika, jest to najszybszy seryjnie produkowany Opel jaki kiedykolwiek był w ofercie producenta.

Insignia GSi napędzana może być silnikami o pojemności 2 litrów – benzynowym lub wysokoprężnym. Benzyna generuje 260 KM, rozpędza się do 250 km/h i pozwala osiągnąć pierwszą „setkę” w 7,3 sekundy (7,5 dla wersji Sports Tourer). Ropniak generujący 210 KM pojedzie z prędkością maksymalną 233 km/h, a pierwsze 100 km/h osiągnie w czasie 7,9 sekundy (8,0 dla wersji Sports Tourer).

opel-insignia-gsi-02

Niezależnie od jednostki napędowej jaka pracuje pod maską Insignii GSi, jest ona napędzana na wszystkie cztery koła w standardzie. Moc przekazywana jest natomiast przez automatyczną skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach. Także jest ona jest zawarta w cenie podstawowej.

Opel wycenił swoje najszybsze auto w historii na co najmniej 168 000 zł dla odmiany Grand Sport z silnikiem benzynowym. Za Diesla przyjdzie nam zapłacić już niemal 10 000 zł więcej – 177 500 zł. Niezależnie od silnika dopłata do wersji Grand Tourer to 5 000 zł. Szczegółowe informacje znajdziecie w tabeli poniżej. Pierwsze sztuki Insignii GSi do salonów w Polsce trafią na początku 2018 roku.

opel-insignia-gsi-cennik

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,