MENU
honda-civic-type-r-pick-up-01

Honda Project P – z misją

Mercedes-Benz eSprinter – cichy kurier

nissan-leaf-convertible-02

25 maja 2018 Great news! Autor:

Nissan Leaf Convertible – liście we włosach…

Jeżeli myślisz, że widziałeś wszystko, to usiądź spokojnie i zobacz elektrycznego Nissana bez dachu – tego jeszcze nie było.

Japońscy producenci samochodów lubią nas zaskakiwać odważnymi pomysłami i wariacjami na temat swoich produktów. Nissan postanowił bez wcześniejszej zapowiedzi zaprezentować światu swój elektryczny bestseller w wersji… cabrio. Leaf Convertible został stworzony specjalnie z okazji sprzedaży 100 000 egzemplarzy samochodu w Japonii. Został zaprezentowany podczas dużej międzynarodowej konferencji, której tematem był rozwój technologii zero emisyjnych w pojazdach.

nissan-leaf-convertible-01

Co ciekawe Leaf Convertible to w zasadzie samochód z nadwoziem typu targa. Całkowicie niezmieniony pozostał przód oraz tył pojazdu – Leaf to zatem nadal hatchback, tyle że bez tylnej pary drzwi i sztywnego dachu. Przerobiona została także tylna kanapa. Samochód przypomina trochę swojego nietypowego dalekiego kuzyna ze stajni Nissana – model Murano Convertible.

nissan-leaf-convertible-03

Japończycy nie planują oczywiście wprowadzać Leafa bez dachu do produkcji i na zawsze pozostanie on tylko prototypem. Warto jednak odnotować, że w Chinach na bazie Leafa sprzedawany jest także elektryczny sedan, zaś już niedługo producent zaprezentować ma elektrycznego kompakta w stylizacji crossovera.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,