MENU

Honda Project P – z misją

Mercedes-Benz eSprinter – cichy kurier

25 maja 2018 Great news! Autor:

Nissan Leaf Convertible – liście we włosach…

Jeżeli myślisz, że widziałeś wszystko, to usiądź spokojnie i zobacz elektrycznego Nissana bez dachu – tego jeszcze nie było.

Japońscy producenci samochodów lubią nas zaskakiwać odważnymi pomysłami i wariacjami na temat swoich produktów. Nissan postanowił bez wcześniejszej zapowiedzi zaprezentować światu swój elektryczny bestseller w wersji… cabrio. Leaf Convertible został stworzony specjalnie z okazji sprzedaży 100 000 egzemplarzy samochodu w Japonii. Został zaprezentowany podczas dużej międzynarodowej konferencji, której tematem był rozwój technologii zero emisyjnych w pojazdach.

nissan-leaf-convertible-01

Co ciekawe Leaf Convertible to w zasadzie samochód z nadwoziem typu targa. Całkowicie niezmieniony pozostał przód oraz tył pojazdu – Leaf to zatem nadal hatchback, tyle że bez tylnej pary drzwi i sztywnego dachu. Przerobiona została także tylna kanapa. Samochód przypomina trochę swojego nietypowego dalekiego kuzyna ze stajni Nissana – model Murano Convertible.

nissan-leaf-convertible-03

Japończycy nie planują oczywiście wprowadzać Leafa bez dachu do produkcji i na zawsze pozostanie on tylko prototypem. Warto jednak odnotować, że w Chinach na bazie Leafa sprzedawany jest także elektryczny sedan, zaś już niedługo producent zaprezentować ma elektrycznego kompakta w stylizacji crossovera.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij