MENU

Bentley Continental GTC Bavaria – docenić piękno

Nissan NV250 – japoński kangur

11 maja 2019 Great news! Autor:

Mazda planuje wdrożyć silnik sześciocylindrowy

Japońska marka ujawniła w raporcie finansowym swoje plany na najbliższe miesiące. Wśród nich nielada niespodzianka – wprowadzenie silników o sześciu cylindrach.

Wszystko wskazuje na to, że ujawnienie zamiarów marki było wpadką, gdyż później fragmenty raportu zostały usunięte ze strony internetowej. Na slajdach, które obiegły internet, widzimy plany dotyczące ewolucji filozofii designu KODO oraz rozwoju i rozszerzania aktualnej gamy silników. Wymienione zostały nie tylko jednostki SkyActiv-X, debiutujące lada dzień w sprzedaży, ale też plany wdrożenia technologii hybrydowej i sześciocylindrowych, rzędowych silników. Mowa tutaj zarówno o silniku benzynowym (również oznaczony jako SkyActiv-X), jak i wysokoprężnt SkyActiv-D.

Samochody z taką jednostką będą montowane wzdłużnie, co wskazuje na to, że moc przekazywana będzie na tylne koła. Napęd na wszystkie koła powinien być również dostępny. Plotki mówią, że pierwszym samochodem wyposażonym w taki motor może być kolejna generacja 6. Mazda planuje wyposażać swoje auta także w 48-woltowy system mild hybrid, który podobnie jak w innych samochodach z tzw. „miękką hybrydą” służyć będzie oszczędzaniu paliwa. Ponadto, w raporcie wspomniane zostały plany opracowania gamy aut elektrycznych bazujących na nowoopracowanych akumulatorach.

Rzędowa szóstka tworzona przez Mazdę pokazuje, że firma idzie swoją własną drogą, w czasach, kiedy wszyscy starają się z jak najmniejszych pojemności wydobyć jak najlepsze osiągi. Mazdy wyposażone w taki silnik będą mogły konkurować m.in. z BMW, Audi, czy Mercedesem. Osiągi, moc i pojemność nie są jeszcze znane.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij