MENU
opel-insignia-gsi-01

Opel Insignia GSi – znamy cennik

2018-nissan-kicks-01

Nissan Kicks – kroczek ku rozsądkowi

29 listopada 2017 Great news! Autor:

Infiniti QX50 – innowacja nadchodzi

Podczas targów w Los Angeles producent zaprezentował nowy model, który pod maską kryje prawdziwie innowacyjną technologię. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Japończycy lubią zaskakiwać nietuzinkową techniką. Infiniti zasłynęło układem kierowniczym drive-by-wire, teraz eksperymentuje ponownie. Wszystko za sprawą nowej jednostki napędowej, która znajdzie się w modelu QX50, ale o tym za chwilę.

QX50 jest SUVem, który będzie rywalizować na rynku z takimi potentatami jak Audi Q5 i Mercedes GLC. Nie czeka go prosta przeprawa, z pomocą ma jednak przyjść nietuzinkowy design. Infiniti mierzy niecałe 4,7 metra długości i 1,67 m wysokości. Dostępny będzie z pięcioma miejscami, producent póki co nie wspomina o wersji siedmioosobowej. Na pokładzie znajdzie się natomiast system ProPilot assist. Jest to system, który zamienia QX50 w półautonomiczny pojazd – auto samo utrzymuje się na pasie ruchu, przyspiesza do określonej prędkości i hamuje na autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z obecnie stosowaną filozofią stylistyczną marki. Deska rozdzielcza jest dosyć prosta, centralnym jej punktem są dwa ekrany dotykowe. Pierwszy z nich służy do obsługi systemu multimedialnego, drugi zaś klimatyzacji i tym podobnych funkcji. Przed oczami kierowcy brylują dwa klasyczne zegary, a między nimi znalazł się kolejny ekran, który wyświetla informacje dotyczące parametrów auta. Na uwagę zasługuje natomiast bardzo ciekawie zaprojektowana dźwignia zmiany biegów.

All-new INFINITI QX50

Pod maską QX50 znajdzie się między innymi silnik 2.0 VC-Turbo. Jest to prawdziwie innowacyjna jednostka napędowa, która może rozpocząć nową erę wśród motorów downsizingowych. Generujący 268 KM silnik potrafi odpychać się z siłą porównywalną dla Diesli – aż 380 Nm. Jest to zasługą zmiennej wartości sprężania. Rozwiązanie to zostało w Infiniti użyte po raz pierwszy w historii seryjnie produkowanego samochodu.

QX50 trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku, na razie producent nie podał cen dla żadnego rynku.


2019 INFINITI QX50 global reveal 2019-infiniti-qx50-LA-3 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50 All-new INFINITI QX50

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,