MENU
2016-fiat-fiorino-van-01

Fiat Fiorino przeszedł lifting po 9 latach!

Audi A3 i S3 po nowemu

2016-łada-kalina.nfr-01

5 kwietnia 2016 Great news! Autor:

Łada Kalina NFR – rosyjska sprinterka

Łada właśnie ogłosiła, że model Kalina w wersji NFR trafi do seryjnej produkcji. Jednocześnie miejski maluch stanie się najszybszą Ładą w historii!

Na takie wieści czekała Rosja i całe Stany (Kirgistan, Turkmenistan, Kazachstan, Tadżykistan). Kiedy europejskie auta segmentu B biją się o to kto przyspiesza do setki w nieco ponad 7 sekund u naszych wschodnich sąsiadów trwa walka z samymi sobą. Kalina NFR pomimo bojowego wyglądu nie zrobi na Was raczej większego wrażenia. Do setki przyspiesza w 9,2 sekundy, jej moc to 136 koni mechanicznych (generowane przez wolnossący motor 1.6), a prędkość maksymalna to nieco ponad 200 km/h. Skrzynia biegów ma niestety tylko 5 biegów, jednak nie zdaje się być to większym problemem. W zatrzymaniu pomoże nam standardowo montowany do tego modelu ABS!

Rosjanka we wnętrzu uraczy nas sportowymi fotelami (podgrzewanymi!), manualną klimatyzacją, a nawet czterogłośnikowym systemem audio! Dodatkowo znajdziemy tu automatyczne światła oraz wycieraczki.

Produkcja ma rozpocząć się w ciągu kilku dni, w czasie pierwszego roku produkcji Łada planuje wytworzyć aż 50 sztuk Kaliny NFR – prawdziwy unikat.

2016-łada-kalina.nfr-02

Zobacz również:

Tagi: , , , ,