MENU

Fiat Fiorino przeszedł lifting po 9 latach!

Audi A3 i S3 po nowemu

5 kwietnia 2016 Great news! Autor:

Łada Kalina NFR – rosyjska sprinterka

Łada właśnie ogłosiła, że model Kalina w wersji NFR trafi do seryjnej produkcji. Jednocześnie miejski maluch stanie się najszybszą Ładą w historii!

Na takie wieści czekała Rosja i całe Stany (Kirgistan, Turkmenistan, Kazachstan, Tadżykistan). Kiedy europejskie auta segmentu B biją się o to kto przyspiesza do setki w nieco ponad 7 sekund u naszych wschodnich sąsiadów trwa walka z samymi sobą. Kalina NFR pomimo bojowego wyglądu nie zrobi na Was raczej większego wrażenia. Do setki przyspiesza w 9,2 sekundy, jej moc to 136 koni mechanicznych (generowane przez wolnossący motor 1.6), a prędkość maksymalna to nieco ponad 200 km/h. Skrzynia biegów ma niestety tylko 5 biegów, jednak nie zdaje się być to większym problemem. W zatrzymaniu pomoże nam standardowo montowany do tego modelu ABS!

Rosjanka we wnętrzu uraczy nas sportowymi fotelami (podgrzewanymi!), manualną klimatyzacją, a nawet czterogłośnikowym systemem audio! Dodatkowo znajdziemy tu automatyczne światła oraz wycieraczki.

Produkcja ma rozpocząć się w ciągu kilku dni, w czasie pierwszego roku produkcji Łada planuje wytworzyć aż 50 sztuk Kaliny NFR – prawdziwy unikat.

2016-łada-kalina.nfr-02

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij