MENU

VAG + JAC = budżetowe elektryczne auto?

BMW serii 5 G30 – tego już za wiele!

11 października 2016 Great news! Autor:

Nissan Note bez następcy

Mały minivan Nissana nie doczeka się następcy na Starym Kontynencie. Co w zamian?

Za decyzją japońskiej marki stoją przede wszystkim drastycznie słabnące wyniki sprzedaży modelu. Minivan bazujący na aucie segmentu B w tym roku znalazł w Europie niecałe 25 000 nabywców, podczas gdy w analogicznym okresie 2015 roku było to ponad 33 000. Co więcej Nissan nie widzi dalszego sensu oferowania i produkcji modelu, ponieważ ponad połowa zamówień kierowana była z samej Wielkiej Brytanii. Fakt, że Note jest na rynku już od kilku lat nie pozostaje bez znaczenia, jak i to, że trendy w świecie motoryzacji kierują kupujących w kierunku SUVów oraz crossoverów – tych natomiast w ofercie Nissana nie brakuje.

2014-nissan-note-02

Modelem mającym wypełnić lukę, którą pozostawi Note w ofercie Japończyków jest ich zdaniem nowa, powiększona Micra. Bazujący na rozwiązaniach Renault samochód będzie jednym z największych w segmencie B.

Minivan przestanie być produkowany w marcu przyszłego roku, w tym samym czasie ma się rozpocząć produkcja nowej Micry.

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij