MENU
2016-łada-kalina.nfr-01

Łada Kalina NFR – rosyjska sprinterka

2016-mazda-cx-4-teaser-1

Mazda CX-4 zadebiutuje pod koniec kwietnia

6 kwietnia 2016 Great news! Autor:

Audi A3 i S3 po nowemu

Ostatnio sporo słyszymy o liftingach u różnych producentów. Teraz przyszła pora na Audi, które odsłania karty i pokazuje zmodernizowane kompaktowe A3 i S3.

Zmiany nie są oczywiście rewolucyjne a tylko ewolucyjne, co nie zmiania faktu, że kompakt stał się teraz jeszcze bardziej podobny do najnowszych modeli marki z Ingolstadt. Nowy jest zderzak, przeprojektowano także grill, natomiast świat oświetlać będą nowe, opcjonalne światła matrix LED. Kiedy spojrzymy na Audi z tyłu, zauważymy między innymi nowy dyfuzor. Dodatkowo kolorytu „A-trójce” dodadzą nowe kolory lakieru.

We wnętrzu znajdziemy nową trójramienną kierownicę i najnowszą wersję systemu info-rozrywki. Jednak najważniejszy jest fakt, że od teraz do A3/S3 zamówić możemy wirtualny kokpit – znany z innych modeli Audi. Zamiast tradycyjnych zegarów mamy wtedy ponad 12-calowy ekran z ogromnymi możliwościami indywidualizacji tego co na nim chcemy widzieć.

Pod maskę trafią nowe silniki – największą nowością jest zdecydowanie trzycylindrowa jednostka 1.0 TFSI generująca 115 koni mechanicznych oraz większa o jeden litr i cylinder jednostka 2.0 TFSI generująca moc 190 koni mechanicznych. Dla fanów ekologicznej jazdy dostępna nadal będzie wersja hybrydowa e-tron, natomiast dla petrolheadów Audi podrasowało odmianę S3, która generuje teraz o 10 koni mechanicznych więcej – bo aż 310!

Zmodernizowany kompakt Audi trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, a pierwsze auta zostaną dostarczone klientom już latem.Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , ,