MENU

Suzuki prezentuje nową generację Swifta

Dziwaczny muł testowy Renault

4 stycznia 2017 Great news! Autor:

Nie dość, że SUV Lamborghini, to jeszcze elektryczny

Nie, nie myli was wzrok. Szef departamentu R&D marki, Maurizio Reggiani, potwierdził wczoraj plotki o powstawaniu pierwszej hybrydy plug-in w historii marki. Ferruccio Lamborghini zapewne przewraca się w tym momencie w grobie.

lamborghini-urus-concept-2

Dotyczy to nowego SUVa, modelu Urus, mającego zadebiutować w 2018 roku. Marka, idąc drogą Porsche, zamierza oprzeć znaczną część swojej rocznej sprzedaży właśnie na dużym SUVie. Pod maską Urusa nie znajdziemy najprawdopodobniej ani V12tki, ani V10tki, znanych z obecnie produkowanych modeli. Będzie to kompletnie nowa jednostka wyprodukowana przez zakład z Sant’Agata Bolognese. Rozwijające 600 koni mechanicznych, czterolitrowe V8 z dwoma turbinami. Tak, będzie to też pierwsze Lamborghini korzystające z dobrodziejstw turbosprężarek.

lamborghini-urus-concept-3

I tutaj dochodzimy do hybrydy plug-in o której wiemy póki co tyle, że powstanie na 100%. Czy będzie dostępna od początku produkcji? Czy będzie wersja “czysto” elektryczna? Tego nie potwierdzimy w tym momencie. Zdaniem szefa Lamborghini, Stefano Domenicaliego, będzie to najbardziej hardkorowy SUV na rynku, o najlepszych osiągach, największej mocy i najlepszej trakcji w swojej klasie.

lamborghini-urus-concept-4 lamborghini-urus-concept-5

Nam pozostaje tylko czekać na rozwój wypadków i po cichu liczyć na coś szalonego w wykonaniu marki. Czyli wsadzenie V12tki z Aventadora pod maskę swojego flagowego SUVa.

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij