MENU

Jaguar I-Pace Concept – Sir Model X

Peugeot 301 – uniwersalny

25 listopada 2016 Great news! Autor:

Zakończono produkcję Volkswagena CC

Dokładnie 8 lat po debiucie sedan segmentu D kończy swoją rynkową karierę. Jednak to nie koniec linii modelowej – już za rok do produkcji wejdzie jego nowe wcielenie.

Czas produkcji od 2008 wystarczył, aby auto mimo faceliftingu, który przeszło w 2012 roku, zdążyło się zwyczajnie zestarzeć. Trendy i realia rynku motoryzacyjnego są niestety nieugięte i klient cały czas potrzebuje nowości. Co więcej, jedną z przyczyn decyzji Volkswagena o zakończeniu produkcji CC była potrzeba zaoszczędzenia ze względu na wypłaty odszkodowań związanych z dieselgate.

2013-volkswagen-cc-02

Model CC zadebiutował w 2008 roku jako Passat CC. Wraz z liftingiem zadecydowano o zmianie nazwy, co miało odwieść skojarzenia klientów od zwykłej wersji – Passata B6, na którym model bazuje. Sylwetka sedana-coupe miała odebrać klientów nie tylko innym samochodom tego segmentu, ale także markom premium. Następca obecnej generacji modelu CC zadebiutuje najprawdopodobniej podczas targów w Genewie i wtedy też wejdzie do produkcji seryjnej. Volkswagen wyprodukował jednak na tyle dużo sztuk jeszcze obecnej generacji CC, że będzie ona bez problemu dostępna w salonach do czasu wejścia na rynek nowej odsłony modelu.

Nowe CC ma być dostępne w wariantach z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym, jako hybryda oraz auto w pełni elektryczne.

2013-volkswagen-cc-03

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij