MENU

Cennik Fiata Tipo hatchback i kombi

Zakończono produkcję Volkswagena CC

24 listopada 2016 Great news! Autor:

Jaguar I-Pace Concept – Sir Model X

Jeśli zastanawiacie się kto obecnie jest konkurentem numer jeden dla każdej z marek premium to śpieszymy z odpowiedzią – jest to Tesla Motors. Jaguar chce wejść do jej rewiru w ciągu kilkunastu miesięcy.

Tesla Model S okazał się ogromnym sukcesem, jednakże nie mniejszą popularnością cieszy się crossover – Model X. To właśnie ten drugi model stał się obecnie największym zagrożeniem dla modnych SUVów i crossoverów innych marek premium. Do walki z amerykańskim producentem aut elektrycznych chce stanąć Jaguar. Brytyjczycy już w 2018 roku do produkcji chcą wprowadzić w pełni elektrycznego crossovera – I-Pace.

2016-jaguar-i-pace-concept-02

Brytyjski zelektryfikowany kot będzie dysponował pazurami w postaci 2 silników elektrycznych napędzających wszystkie jego cztery łapy. Moc ma wynosić około 400 koni mechanicznych, a moment obrotowy ponad 560 Nm dostępnych juz od “zera”. Zasięg? Około 350 kilometrów. Pierwsza “setka”? W około 4 sekundy. To nadal jednak słabiej, bliżej i wolniej od konkurencyjnej Tesli Model X P90. Mniej będzie także miejsc w środku, co prawda Jaguar dzięki zastosowaniu technologii płaskich baterii sprawił, że crossover będzie przestronny i pakowny, jednakże amerykańskie auto może pochwalić się możliwością przewiezienia aż siedmiu osób.

2016-jaguar-i-pace-concept-03

Gdzie Jaguar może upatrywać swojego sukcesu? Przede wszystkim w dacie oficjalnej premiery wersji produkcyjnej modelu I-Pace. Brytyjczycy niespodziewanie wyprzedzili niemiecką konkurencję. Czy I-Pace będzie w stanie rywalizować z Teslą dowiemy się już na początku 2018 roku. Poniżej prezentujemy zdjęcia studyjnej wersji zaprezentowanej podczas targów w Los Angeles, które wykonane zostały przez dziennikarzy portalu Motor1.


2016-jaguar-i-pace-concept-04 2016-jaguar-i-pace-concept-05
2016-jaguar-i-pace-concept-06 2016-jaguar-i-pace-concept-07

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij