MENU
2017-fiat-tipo-hatchback

Cennik Fiata Tipo hatchback i kombi

2013-volkswagen-cc-01

Zakończono produkcję Volkswagena CC

2016-jaguar-i-pace-concept-01

24 listopada 2016 Great news! Autor:

Jaguar I-Pace Concept – Sir Model X

Jeśli zastanawiacie się kto obecnie jest konkurentem numer jeden dla każdej z marek premium to śpieszymy z odpowiedzią – jest to Tesla Motors. Jaguar chce wejść do jej rewiru w ciągu kilkunastu miesięcy.

Tesla Model S okazał się ogromnym sukcesem, jednakże nie mniejszą popularnością cieszy się crossover – Model X. To właśnie ten drugi model stał się obecnie największym zagrożeniem dla modnych SUVów i crossoverów innych marek premium. Do walki z amerykańskim producentem aut elektrycznych chce stanąć Jaguar. Brytyjczycy już w 2018 roku do produkcji chcą wprowadzić w pełni elektrycznego crossovera – I-Pace.

2016-jaguar-i-pace-concept-02

Brytyjski zelektryfikowany kot będzie dysponował pazurami w postaci 2 silników elektrycznych napędzających wszystkie jego cztery łapy. Moc ma wynosić około 400 koni mechanicznych, a moment obrotowy ponad 560 Nm dostępnych juz od „zera”. Zasięg? Około 350 kilometrów. Pierwsza „setka”? W około 4 sekundy. To nadal jednak słabiej, bliżej i wolniej od konkurencyjnej Tesli Model X P90. Mniej będzie także miejsc w środku, co prawda Jaguar dzięki zastosowaniu technologii płaskich baterii sprawił, że crossover będzie przestronny i pakowny, jednakże amerykańskie auto może pochwalić się możliwością przewiezienia aż siedmiu osób.

2016-jaguar-i-pace-concept-03

Gdzie Jaguar może upatrywać swojego sukcesu? Przede wszystkim w dacie oficjalnej premiery wersji produkcyjnej modelu I-Pace. Brytyjczycy niespodziewanie wyprzedzili niemiecką konkurencję. Czy I-Pace będzie w stanie rywalizować z Teslą dowiemy się już na początku 2018 roku. Poniżej prezentujemy zdjęcia studyjnej wersji zaprezentowanej podczas targów w Los Angeles, które wykonane zostały przez dziennikarzy portalu Motor1.


2016-jaguar-i-pace-concept-04 2016-jaguar-i-pace-concept-05
2016-jaguar-i-pace-concept-06 2016-jaguar-i-pace-concept-07

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , ,