MENU

GMC Sierra All Mountain – narciarz na szczudłach

Opel Insignia GSi – znamy cennik

22 listopada 2017 Great news! Autor:

Mini gotowe na Dakar

Zespół fabryczny Mini zaprezentował właśnie auta, które pojadą w rajdzie Dakar 2018. Oprócz klasycznej rajdówki w zmaganiach weźmie także udział… buggy!

Zespół fabryczny Mini ostrzy sobie już zęby na przyszłoroczną edycję niezwykle wymagającego rajdu Dakar. Zmagania rozpoczną się już za niespełna półtora miesiąca, 6 stycznia w stolicy Peru – Limie. Mini tym razem pojedzie do Ameryki Południowej z aż siedmioma pojazdami. Po raz pierwszy jednak z dwoma modelami.

mini-john-cooper-works-dakar-2018-1

Pierwszym z aut będzie dobrze znany kibicom Countryman. Jest to jednak zmodyfikowane auto, które zyskało nowe nadwozie, zgodne z obecną generacją modelu. Poza tym samochód został odchudzony, inżynierowie opracowali także nowe zawieszenie, które ma mieć większy skok. Jest to odpowiedź na niektóre oesy rajdu, które bardziej sprzyjają autom o sprężystym zawieszeniu. Pod maską niezmiennie pracować będzie 6-cylindrowy, doładowany turbodiesel konstrukcji BMW, który generuje 340 KM.

mini-john-cooper-works-dakar-2018-13

Zupełną nowością i zaskoczeniem jest drugie auto, jakie wystartuje w barwach fabrycznego zespołu Mini. Jest to specjalnie opracowane na potrzeby rajdu buggy. Samochód nawiązujący wyglądem do innych modeli marki kryje pod skorupą rozwiązania, których do tej pory Mini nie stosowało. Buggy zbudowane na aluminiowej ramie przestrzennej napędzane jest tym samym, centralnie umieszczonym silnikiem co Countryman. Napęd trafia jednak tylko na tylne koła. Powodem takiej decyzji inżynierów jest fakt, że na rajdzie jest bardzo dużo odcinków specjalnych, gdzie tego typu pojazdy radzą sobie zwyczajnie lepiej.

mini-john-cooper-works-dakar-2018-7

Zespół Mini X-Raid może się pochwalić także faktem, że w jego barwach w przyszłorocznym Dakarze wystartują między innymi były kierowca WRC Mikko Hirvonen z Finlandii oraz Hiszpan Nani Roma, który na swoim koncie ma zwycięstwa w rajdzie zarówno w roli kierowcy samochodu, jak i motocykla.


mini-john-cooper-works-dakar-2018-8 mini-john-cooper-works-dakar-2018-10 mini-john-cooper-works-dakar-2018-5 mini-john-cooper-works-dakar-2018-4 mini-john-cooper-works-dakar-2018-12 mini-john-cooper-works-dakar-2018-3 mini-john-cooper-works-dakar-2018-9 mini-john-cooper-works-dakar-2018-14 mini-john-cooper-works-dakar-2018-2 mini-john-cooper-works-dakar-2018-11

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij