MENU

Porsche Cayenne E-Hybrid – kompromisowa katapulta

Kia Niro EV – wielkie przygotowania

4 maja 2018 Great news! Autor:

Volkswagen zapowiada nowe GTI

Zgodnie z tradycją, co rok koncern Volkswagena prezentuje podczas zlotu w Worthersee auto koncepcyjne – tym razem będzie to specjalna odmiana Golfa GTI o oznaczeniu TCR.

2019-vw-golf-gti-tcr-1

Nazwa GTI TCR jest nawiązaniem do wyścigowej odmiany samochodu biorącej udział w wyścigach z serii WTCR. Samochód nie będzie jednak drogową wersją auta wyścigowego, lecz jedynie nawiązaniem do wyczynowego brata. Dobra informacja jest jednak taka, że istnieje duża szansa, że koncepcyjne auto zostanie wyprodukowane w limitowanej ilości egzemplarzy.

2019-vw-golf-gti-tcr-4

GTI TCR będzie się wyróżniać minimalnie zmodyfikowanym pakietem stylistycznym, innymi felgami oraz – co najważniejsze – większą mocą. Pod maską pracować ma co prawda dobrze znany ze standardowego GTI motor 2.0 TSI, ale w odmianie GTI TCR będzie on rozwijać aż 290 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Samochód ma być w stanie rozpędzić się maksymalnie do nawet 264 km/h, co uczyniłoby go najszybszym Golfem GTI w historii.

2019-vw-golf-gti-tcr-2

Premiera auta odbędzie się już 9 maja.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij