MENU

Valentino Balboni zakłada firmę produkującą części tuningowe do Lamborghini

Opel Ampera-e

Opel Ampera-e – elektryczna rewolucja francuska?

20 sierpnia 2016 Great news! Autor:

Hyundai zapowiada nowe wcielenie modelu i30

Koreański producent zapowiada kolejne wcielenie iście… europejskiego kompakta. Produkowane na Słowacji auto już niedługo będzie znów bez kompleksów konkurować z europejską czołówką.

To co rzuci się w oczy najbardziej to nowy kształt grilla, światła do jazdy dziennej LED oraz zupełnie nowe reflektory. Co jednak ważne nie mówimy tutaj o faceliftingu a zupełnie nowej generacji modelu! Co prawda Hyundai nie podaje jeszcze żadnych danych technicznych samochodu, jednak spodziewać się można, że kompakt nieco urośnie. Stanie się nieco szerszy i dłuższy, zmniejszyć się może za to jego wysokość. Z pewnością bardziej przestronne będzie wnętrze, a bagażnik – bardziej pojemny. Nowe i30 będzie dostępne także w nadwoziu kombi.

Pod maskę zapewne trafią zarówno silniki turbodoładowane, jak i wolnossące. Topowa jednostka będzie mieć 2 litry pojemności, a dzięki mocy 260 koni mechanicznych sprawi, że i30 N (tak będzie się nazywać najmocniejsza wersja) będzie mógł spokojnie konkurować z takimi autami jak Golf GTI, czy Focus ST o miano króla klasy hot hatch.

Premiera nowego Hyundaia zapowiedziana jest na zbliżające się, jesienne targi w Paryżu. Bliźniacza Kia Cee’d nowej generacji zaprezentowana zostanie najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Więcej o premierach związanych z tymi targami przeczytacie TUTAJ.


2017-hyundai-i30-02 2017-hyundai-i30-03

Tagi: , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij