MENU

Volkswagen Amarok V6 Aventura – pokonać Mercedesa

Volkswagen zapowiada nowe GTI

2 maja 2018 Great news! Autor:

Porsche Cayenne E-Hybrid – kompromisowa katapulta

Niemiecki producent sportowych samochodów zaprezentował nową odmianę modelu Cayenne, która wyróżniać się będzie napędem typu plug-in hybrid.

Auta z napędem hybrydowym coraz rzadziej kojarzą się z nudną ekologią i kształtami nadwozia pokroju Toyoty Prius. Porsche jest jedną z marek wprowadzających tego typu rozwiązania na salony motorsportu, czego idealnym przykładem jest model 918 Spyder. Korzystając z takich doświadczeń nietrudno zrozumieć decyzję producenta o wprowadzeniu do produkcji modelu Cayenne z dwoma silnikami oraz akumulatorami ładowanymi z gniazdka.

porsche-caynne-e-hybrid-02 porsche-caynne-e-hybrid-03

Cayenne E-Hybrid nie jest oczywiście stuprocentowym autem sportowym, jednak kiedy spojrzymy na dane techniczne okazuje się, że część z nich bez problemu „objedzie”. Napęd hybrydowy składa się z silnika spalinowego V6 o pojemności 3 litrów oraz elektrycznego o mocy 134 KM. Moc systemowa układu wynosi aż 455 KM, a moment obrotowy dobija do 700 Nm. Pomimo niemałej masy Porsche rozpędza się do pierwszej „setki” w 4,7 sekundy i może jechać nawet 253 km/h.

porsche-caynne-e-hybrid-05 porsche-caynne-e-hybrid-04

Baterie pozwalają Cayenne E-Hybrid na poruszanie się w trybie czysto elektrycznym na dystansie 44 kilometrów. Jest to jednak bardzo optymistyczne założenie. Akumulatory mogą być ładowane z klasycznego gniazdka oraz za pomocą specjalnej ładowarki, a czas ładowania baterii do maksymalnego poziomu wynosi – odpowiednio – prawie 8 godzin lub nieco ponad 2.

porsche-caynne-e-hybrid-07 porsche-caynne-e-hybrid-06

Z zewnątrz odmiana E-Hybrid od standardowych różni się tylko takimi detalami jak zaciski hamulcowe w zielonym kolorze oraz klapką zasłaniającą gniazdo do ładowania akumulatorów. We wnętrzu natomiast znajduje się wyświetlacz pokazujący poziom naładowania akumulatorów i aktualne zużycie energii.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij