MENU

BMW 5 G31 Touring – Rodzina 570+

Czy Defender powróci?

14 lutego 2017 Great news! Autor:

Mitsubishi Eclipse Cross – ręce opadają

Japończycy spod znaku trzech diamentów postanowili reaktywować model Eclipse i robią to w fenomenalnie złej formie!

Mitsubishi Eclipse był autem o sportowym zacięciu, nieźle wyglądającym coupe. Wszystko to odbywało się w latach 1989-2012. W sumie z fabryk wyjechały cztery generacje auta, które każdy młody fan motoryzacji kojarzy przede wszystkim z nieśmiertelnych gier z serii Need For Speed oraz filmów z serii Szybcy i wścieki. Niestety, ale rok 2017 dla w zasadzie już kultowego oznaczenia Eclipse jest zły.

2007-mitsubishi-eclipse-gs-01

Kiedy świat dowiedział się, iż Mitsubishi wypuści na rynek kolejnego crossovera, plasującego się w gamie pomiędzy modelami ASX oraz Outlander nikt nie krył zdziwienia. Kilka tygodni temu świat motoryzacji obiegły jednak niepokojojące plotki, które dziś stają się prawdą. Nowy crossover będzie nosił nazwę Eclipse, z dopiskiem Cross. Nie czepiając się jednak nazwy zobaczmy co przygotowali konstruktorzy Mitsubishi…

2013-mitsubishi-concept-xr-phev-01 2013-mitsubishi-concept-xr-phev-02

Crossover z pewnością nie będzie brzydki. Bazujący wyglądem na koncepcyjnym modelu XR-PHEV z roku 2013 (zdjęcia powyżej) będzie miał sylwetkę o wiele atrakcyjniejszą niż na przykład ASX. Sylwetka nawiązuje wyraźnie do modnych teraz SUVów z dopiskiej “coupe”, a sam tył przypomina nieco poprzednią generacją Hondy Civic oraz obecnie będącą jeszcze ciepłą bułeczką Toyotę CH-R. Mitsubishi nie podaje szczegółowych danych technicznych, jednak już wiadomo, iż pod maskę Eclipse Cross trafi nowa jednostka turbodoładowana. Na rynku europejskim z pewnością do oferty trafi także diesel 1.6, natomiast w niedalekiej przyszłości można spodziewać się hybrydy plug-in oznaczonej jako PHEV.

2017-mitsubishi-eclipse-cross-02 2017-mitsubishi-eclipse-cross-03

Nowe Mitsubishi swoją premierę będzie miało 7 marca podczas zbliżających się targów w Genewie, natomiast już pod koniec lutego powinniśmy zobaczyć oficjalne zdjęcia modelu oraz poznać jego szczegółową specyfikację.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij