MENU
BMW ALPINA B7 xDrive

Alpina BMW B7 xDrive – gruba sztuka

Znamy nowy skład Top Gear

9 lutego 2016 Great news! Autor:

Renault KWID RACER – hindus zawadiaka

KWID to mały crossover oferowany w Indiach, który okazał się niemałym sukcesem Renault. Z okazji tegoż właśnie sukcesu doczekał się koncepcyjnej hardkorowej wersji RACER.

I nie jest to informacja dla europejskiego rynku bez znaczenia, bowiem zaledwie kilka dni temu motoryzacyjni paparazzi przyłapali testowego “muła” Dacii (Renault) KWID. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniejsze zapewnienia koncernu były takie, iż auto nie pojawi się w wersji na rynek europejski ani pod francuskim, ani pod rumuńskim szyldem. Czyżby sprzedaż 90 000 egzemplaży w ciągu 4 miesięcy od premiery na tyle zmobilizowała Renault, że mały crossover jednak wejdzie do europejskiej gamy? Pożyjemy, zobaczymy. Jedno jest pewne, europejska wersja nie będzie tak atrakcyjna cenowo, jak ta w Indiach, co wynika z różnic w normach bezpieczeństwa, jakie obowiązują na obu rynkach. Renault KWID w podstawowej wersji nie posiada żadnego z wymaganych w UE systemów bezpieczeństwa, a poduszkę powietrzną kierowcy można zamówić tylko do… najdroższej wersji wyposażeniowej.

KWID RACER to stylistycznie naprawdę udane auto. Obniżone zawieszenie i ostre przetłoczenia nadają autu bardzo agresywny wygląd. Całość podkreślają obręcze ze stopów lekkich o średnicy 18 cali, a nad tylną szybą góruje specjalnie zaprojektowany spoiler. Gdyby sportowych akcentów było mało we wnętrzu zmieniono materiały wykończeniowe, użyto między innymi alcantary, kierownica została spłaszczona u dołu a tylna kanapa… no cóż, RACER to auto dwuosobowe, ale za to z klatką bezpieczeństwa i kubełkowymi fotelami. Nie znamy niestety szczegółów dotyczących techniki zastosowanej w aucie ani tego jaki silnik pracuje pod maską.

Wraz z wersją RACER na targach Auto Expo (największa tego typu impreza w Indiach) zaprezentowano także uterenowioną wersję CLIMBER.


 

2017-renault-kwid-racer-02 2017-renault-kwid-racer-03
2017-renault-kwid-racer-05 2017-renault-kwid-racer-04

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij