MENU

Hyundai i10 przeszedł facelifting

Opel Karl Rocks – zbędny gadżet

2017 Kia Rio

1 września 2016 Great news! Autor:

Nowa Kia Rio – chleba i igrzysk!

Być może Kia Rio nigdy nie była i nie będzie modelem wywołującym szybsze bicie serca, ale polityka marketingowa marki sprawiła, że kolejne zapowiedzi podsycały nasz apetyt, a na auto czekaliśmy z niecierpliwością. Oto i ono!

Centrum zarządania w Korei, nazwa iście brazylijska, a projekt tworzony w Niemczech i Kalifornii – niezła międzynarodowa mieszanka. To od razu widać, że Kia celuje w globalny sukces tego modelu, który na dobrą sprawę dobrze się sprzedaje także i u nas. Patrząc na zdjęcia nowego Rio można zakładać, że tak będzie dalej.

2017 Kia Rio

Wydaje się bowiem, że Kia Rio nigdy w swojej już 17-letniej historii nie wyglądała tak dobrze i tak… europejsko. Co prawda nie ma tu zupełnego odcięcia się od poprzednika – sporo elementów stylistycznych powtarza się, choć zinterpretowano je na nowo. Przede wszystkim auto wysmuklało i zamiast pękatego nadwozia mamy więc ostrych kątów i bardziej muskularnych przetłoczeń, a nie napompowanych błotników. Poprawiły się więc proporcje i to nie tylko wizualnie – nadwozie jest dłuższe o 1,5 centymetra, rozstaw osi o centymetr, a szerokość wzrosła o pół centymetra, kosztem takiego samego ubytku wysokości.

2017 Kia Rio

Duży plus dajemy także za zmiany we wnętrzu. Cały układ przypomina miejscami nawet… Audi. I choć do klasy premium nikt Rio wpychać nie będzie, to jej czwarta generacja sprawia wrażenie auta nieco mniej budżetowe niż poprzednicy – przynajmniej z wyglądu. Jest tak jak przystało na nowy model w 2016 roku – duży wyświetlacz zastępujący gąszcz przycisków, smukła kierownica ze standardowym zestawem przełączników i nieodzowne plastiki w fortepianowej czerni. Tyle przynajmniej w najwyższej wersji – zobaczymy jak wyglądać będą bardziej popularne skromne odmiany.

2017 Kia Rio

Podobno ma wzrosnąć też bagażnik, a pasażerowie mogą liczyć na więcej przestrzeni do podróżowania. Na temat silników i cen na razie się nie wypowiadamy – czekamy na premierę na targach w Paryżu.

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij