MENU

Fiat 500X przeszedł facelifting

Łada 4×4 Vision – zapowiedź nowej Nivy!

29 sierpnia 2018 Great news! Autor:

Renault Arkana – modny, nieeuropejski

Swoją premierę ma nowy model francuskiej marki, który ma podbijać świat. Nie będzie on jednak dostępny między innymi w Polsce.

Podczas rozpoczynających się targów motoryzacyjnych w Moskwie swoją premierę ma zupełnie nowy model Renault. Jest to auto reprezentujące segment SUVów i crossoverów, jednak wprowadzające producenta na nowe wody. Arkana plasująca się w segmencie C jest bowiem pierwszym w historii marki tak zwanym SUVem coupe – pięciodrzwiowym autem uterenowionym o sylwetce nawiązującej do aut sportowych. Wygląd Arkany jest zbliżony do BMW X4 i Mercedesa GLC Coupe, co szczególnie daje się zauważyć z tyłu. Bazą dla nowego modelu jest oferowany na rynkach wschodnich oraz Ameryce Południowej model Kaptur (nie mylić z Capturem).

Arkana reprezentuje dobrze znany nam język stylistyczny marki. Przednie światła charakterystycznie układają się w literę „C”, centralne miejsce przedniego pasa zajmuje mały grill z dużym logo Renault. Zderzak wieńczy u dołu chromowany element imitujący osłonę silnika. Zaskakujące wydają się bardzo ostre i małe lusterka boczne, zapewne będą jednym z elementów, który w wersji produkcyjnej zostanie zmieniony. Smukła linia kończy się z tyłu dosyć ostrym cięciem. Z tyłu znajdują się reflektory LED, które bardzo przypominają te z Megane. Lampy są niemal połączone ze sobą, rozdziela je jedynie niewielkie logo Renault, pod którym znajduje się ogromny napis mówiący nam z jakim modelem mamy do czynienia. Zaskakującym detalem są dwie końcówki układu wydechowego, mamy cichą nadzieją, że jest to element, który w wersji produkcyjnej nie ulegnie „ugrzecznieniu”.

Renault na razie nie publikuje informacji na temat silników jakie znajdą się pod maską Arkany. Należy jednak spodziewać się, że będą to sprawdzone konstrukcje oferowane w dotychczasowych modelach na rynki nieeuropejskie. Szansa na odmianę hybrydową i elektryczną jest zatem mała. Napęd na wszystkie koła będzie prawdopodobnie dostępny tylko w topowej odmianie z silnikiem wysokoprężnym. Renault nie ujawnia na razie także wyglądu wnętrza.

Jak wspomnieliśmy, Arkana nie będzie dostępna w Unii Europejskiej. Najbliższym rynkiem, na którym spotkamy SUVa coupe będzie Rosja, możliwe że w późniejszym okresie auto pojawi się także w ofercie na Ukrainie i Białorusi. Poza tym Arkana będzie oferowana w Azji oraz Ameryce Południowej. Szansa, że auto pojawi się w Australii oraz Nowej Zelandii jest niewielka. Arkana będzie na wymienionych rynkach pozycjonowana często jako model flagowy razem z Koleosem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij