MENU

Mercedes-Benz X350d – przecinak

Dynamic  photo
Colour: tango red

Audi A6 – festiwal technologii

fiat-abarth-124-gt-01

1 marca 2018 Great news! Autor:

Fiat Abarth 124 GT – ugotowany na twardo

Kolejną nowością jaka zostanie zaprezentowana podczas najważniejszej imprezy motoryzacyjnej w Europie będzie najmocniejsza odmiana Fiata 124 ze sztywnym dachem.

Abarth 124 będzie już niedługo dostępny w kolejnym wariancie. Do standardowej wersji z miękkim dachem dołączy dowiem odmiana z tak zwanym hardtopem – sztywnym nakładanym dachem. Konstrukcja będzie zbudowana z włókna węglowego, co zapewni odpowiednią sztywność i wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy. Jak zapewnia producent, odmiana GT będzie o 3 kilogramy lżejsza od tej z miękkim dachem.

fiat-abarth-124-gt-02

Kolejnymi zmianami w edycji GT jest specjalny szary lakier, szare wstawki na wlocie powietrza oraz grillu. Dodatkowo klienci będą mogli opcjonalnie wyposażyć swojego roadstera w karbonowe spojlery i nakładki stylistyczne. Abarth 124 GT będzie wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.4 generujący 168 KM (motor jest wspomagany turbosprężarką). Jednostka generuje przy tym 250 Nm momentu obrotowego i pozwala na rozpędzenie auta do „setki” w 6,8 sekundy. Maksymalnie GT pojedzie 232 km/h. Silnik może być sprzężony z jedną z dwóch sześciobiegowych skrzyń biegów – manualną lub automatyczną.

Abarth 124 GT nie będzie jedyną nowością w gamie modelowej Fiata 124, Włosi zapowiadają także odmianę S-Design (zdjęcie poniżej) charakteryzującą się akcentami stylistycznymi oraz bardzo bogatym wyposażeniem. Oba samochody zostaną niedługo zaprezentowane podczas targów w Genewie.

fiat-124-spider-s-design-01

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

  • https://superparts.pl/ superparts.pl

    Fiat mnie zaskakuje od lat! Co rok wypuszcza brykę, którą można pomylić z innymi luksusowymi markami. Brawo, samochód wygląda naprawdę imponująco.