MENU
2018-skoda-fabia-facelift-01

Skoda Fabia po liftingu zaprezentowana

vw-i-d-vizzion-concept-1

Volkswagen I.D. Vizzion – jesteś zbędny

2018-opel-combo-01

19 lutego 2018 Great news! Autor:

Opel Combo Life – przyjaciel rodziny

Niemiecka marka zaprezentowała nową generację swojego kombivana, którego reklamuje hasłem „najlepszy przyjaciel rodziny”.

Opel Combo ostatniej generacji bazował na zbudowanym wspólnie z koncernem FCA Fiacie Doblo. Nowa generacja kombivana również będzie budowana z innymi modelami, tym razem jednak koncernu PSA. Opel Combo Life będzie bowiem koncernowym bliźniakiem Citroena Berlingo oraz Peugeota Partnera (ten pierwszy został niedawno zaprezentowany).

2018-opel-combo-02 2018-opel-combo-03

2018-opel-combo-04 2018-opel-combo-05

Combo Life charakteryzuje się wyglądem zbliżonym stylistycznie do innych modeli marki, głównie widać tutaj nawiązania do modeli Grandland X oraz Crossland X, kombi van jest jednak o wiele mniej… ekstrawagancki i trzyma zwartą formę. Samochód będzie dostępny w dwóch wariantach nadwozia – dłużej (4,75 m) oraz krótszej (4,40 m). Dodatkowo klienci będą mogli wybierać pomiędzy odmianami 5-cio i 7-mio osobowymi i z przesuwanymi jednymi lub parą drzwi po bokach. Bagażnik Opla w zależności od wersji będzie mieć pojemność 597 lub 850 litrów. Wnętrze Opla ma być bardzo przestronne z dużą ilością schowków, numerem popisowym ma być schowek w konsoli centralnej gdzie ma się mieścić butelka wody 1,5-litra.

2018-opel-combo-06 2018-opel-combo-07

Na razie Opel nie przekazuje informacji na temat silników, jakie znajdą się pod maską Combo Life. Wiadomo jednak, że na pewno będą to jednostki benzynowe oraz Diesla, wszystkie turbodoładowane z wtryskiem bezpośrednim. Będą one w zależności od wersji sprzężone z manualnymi przekładniami 5-cio lub 6-cio biegowymi.

Combo Life będzie dostępne z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu technologii oraz bezpieczeństwa, jak adaptacyjny tempomat, kamery z przodu oraz z tyłu pojazdu, wyświetlacz head-up czy asystenta parkowania.

Oficjalna premiera będzie mieć miejsce zapewne już za kilka dni, natomiast szerszej publiczności Combo Life zostanie zaprezentowane podczas targów w Genewie.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , ,