MENU

Skoda Fabia po liftingu zaprezentowana

Volkswagen I.D. Vizzion – jesteś zbędny

19 lutego 2018 Great news! Autor:

Opel Combo Life – przyjaciel rodziny

Niemiecka marka zaprezentowała nową generację swojego kombivana, którego reklamuje hasłem „najlepszy przyjaciel rodziny”.

Opel Combo ostatniej generacji bazował na zbudowanym wspólnie z koncernem FCA Fiacie Doblo. Nowa generacja kombivana również będzie budowana z innymi modelami, tym razem jednak koncernu PSA. Opel Combo Life będzie bowiem koncernowym bliźniakiem Citroena Berlingo oraz Peugeota Partnera (ten pierwszy został niedawno zaprezentowany).

2018-opel-combo-02 2018-opel-combo-03

2018-opel-combo-04 2018-opel-combo-05

Combo Life charakteryzuje się wyglądem zbliżonym stylistycznie do innych modeli marki, głównie widać tutaj nawiązania do modeli Grandland X oraz Crossland X, kombi van jest jednak o wiele mniej… ekstrawagancki i trzyma zwartą formę. Samochód będzie dostępny w dwóch wariantach nadwozia – dłużej (4,75 m) oraz krótszej (4,40 m). Dodatkowo klienci będą mogli wybierać pomiędzy odmianami 5-cio i 7-mio osobowymi i z przesuwanymi jednymi lub parą drzwi po bokach. Bagażnik Opla w zależności od wersji będzie mieć pojemność 597 lub 850 litrów. Wnętrze Opla ma być bardzo przestronne z dużą ilością schowków, numerem popisowym ma być schowek w konsoli centralnej gdzie ma się mieścić butelka wody 1,5-litra.

2018-opel-combo-06 2018-opel-combo-07

Na razie Opel nie przekazuje informacji na temat silników, jakie znajdą się pod maską Combo Life. Wiadomo jednak, że na pewno będą to jednostki benzynowe oraz Diesla, wszystkie turbodoładowane z wtryskiem bezpośrednim. Będą one w zależności od wersji sprzężone z manualnymi przekładniami 5-cio lub 6-cio biegowymi.

Combo Life będzie dostępne z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu technologii oraz bezpieczeństwa, jak adaptacyjny tempomat, kamery z przodu oraz z tyłu pojazdu, wyświetlacz head-up czy asystenta parkowania.

Oficjalna premiera będzie mieć miejsce zapewne już za kilka dni, natomiast szerszej publiczności Combo Life zostanie zaprezentowane podczas targów w Genewie.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij