MENU

Nowe Volvo XC90 z technologią rodem z Formuły 1

Seat Minimo – do miasta, do wypożyczenia

25 lutego 2019 Great news! Autor:

Volkswagen T-Roc R – crossover dla petrolheada

Podczas targów w Genewie na stoisku grupy Volkswagena zostanie zaprezentowany wyjątkowo pikantny crossover.

Volkswagen jakiś czas temu zauważył, że crossovery to najbliższa przyszłość motoryzacji. Z tego powodu na rynku pojawiają się kolejne modele, a teraz także odmiana czysto sportowa. Pod maską T-Roca R pracuje znany z najmocniejszej odmiany Golfa silnik 2.0 TSI, który generuje 300 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 400 Nm.

Duża moc w połączeniu z napędem na cztery koła oraz dwusprzęgłową skrzynią DSG ma zagwarantować sprint do „setki” w zaledwie 4,9 sekundy. Kiedy przyjdzie nam się zatrzymać z pomocą przyjdą hamulce, które znajdziemy także w Golfie R z pakietem Performance. To ważne, ponieważ kierowca T-Roca R będzie mógł całkowicie wyłączyć kontrolę trakcji.

Najbardziej widocznymi wyróżnikami sportowej wersji są podwójne końcówki układu wydechowego i standardowo 18-, a opcjonalnie 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Nawet jeśli ktoś tego nie zauważy, to zapewne usłyszy – za układ wydechowy odpowiada bowiem firma Akrapovic.

Niezależnie od tego co kto widzi i co usłyszy, należy mieć na uwadze, że choć T-Roc R wygląda jak gotowy do wyjazdu na drogę, to nadal jest tylko… autem koncepcyjnym.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij