MENU

Grupa PSA inwestuje w Polsce

Mitsubishi Barbarian SVP – komandos

23 marca 2018 Great news! Autor:

Nowy Volkswagen Touareg – dla ludu?

Niemcy zaprezentowali zupełnie nową generację swojego SUVa, która zachwyca technologią i każe zastanowić się nad tym, czy to jeszcze samochód dla każdego.

Der neue Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg nowej generacji nie jest stylistyczną perełką ani zaskoczeniem. Można go nazwać dzieckiem Arteona i mniejszego Tiguana. Szczególną uwagę przykuwają przednie lampy, które zostały niejako zintegrowane z wlotem powietrza. Samochód stoi na aluminiowych felgach o rozmiarze od 18 do aż 21 cali, a wszystko wykończone jest elementami chromowanymi. W sumie Touareg ma aż 4,87 metra długości, 1,98 m szerokości i 1,7 m wysokości. Oznacza to, że nieznacznie się wydłużył i poszerzył przy jednoczesnym zmniejszeniu wysokości. Jak zapewnia Volkswagen, samochód odchudzono o ponad 100 kg, co jest zasługą wykonania nadwozia niemal w połowie z aluminium oraz w drugiej połowie z „zaawansowanych technologicznie tworzyw”.

Der neue Volkswagen Touareg

W kwestii zastosowanych technologii szczególną uwagę zwracają trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to reflektory matrycowe LED, które składają się ze 128 diod LED na każdy reflektor. Drugą rzucającą się w oczy rzeczą jest aż 15 (!) calowy wyświetlacz systemu multimedialnego na konsoli centralnej samochodu. Jest to największy do tej pory zastosowany ekran w samochodach Volkswagena. Jest on na tyle duży, że nawiewy klimatyzacji przesunięto pod wyświetlacz, natomiast sam panel klimatyzacji… nie istnieje fizycznie. Trzecim rozwiązaniem jest oczywiście zastosowanie ekranu zamiast klasycznych zegarów na desce rozdzielczej. Kierowca ma przed sobą wyświetlacz o przekątnej 12 cali.

Der neue Volkswagen Touareg

Pod maską Touarega początkowo znajdzie się silnik wysokoprężny V6 o pojemności 3 litrów. Będzie on generować w zależności od wersji 231 lub 286 KM. Później do oferty trafi motor benzynowy o tej samej pojemności i mocy 340 KM. Niewykluczone jest, że pod maską Touarega znajdzie się też diesel V8 o pojemności 4 litrów i mocy ponad 400 KM. W Chinach oferowana dodatkowo będzie odmiana plug-in hybrid.


Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg Der neue Volkswagen Touareg

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij