MENU
renault-logo

Renault numerem dwa w Europie

2017-hyundai-i30-01

Hyundai zapowiada nowe wcielenie modelu i30

valentino-balboni-01

9 sierpnia 2016 Great news! Autor:

Valentino Balboni zakłada firmę produkującą części tuningowe do Lamborghini

Legenda włoskiej marki zdaje się nie próżnować na emeryturze i zakłada własną firmę, która będzie zajmować się produkcją części tuningowych do Lamborghini. Na początek przedstawia „nowy wymiar dźwięku” dla Aventadora.

Valentino Balboni to niekwestionowana legenda włoskiej marki produkującej superauta. Od 1973 przez następne dekady był kierowcą testowym Lamborghini. Praca marzeń wielu fanów motoryzacji szła mu na tyle dobrze, że został on uhonorowany przez pracodawcę edycją specjalną noszącą jego imię, najlepiej sprzedającego się modelu w historii – Gallardo. Emerytura najwyraźniej dobrze wpływa na przedsiębiorczość włocha, bo ten zdecydował się założyć własny biznes. Firma nazwana po prostu VB będzie zajmować się produkcją ekskluzywnych częsci tuningowych do pojazdów włoskiej marki.

Pierwszym podzespołem jaki stworzyło przedsiębiorstwo Balboniego jest tytanowy wydech dedykowany do modelu Aventador SuperVeloce. Ultralekki element został wykonany ręcznie z wielką precyzją. Czas pracy nad jedną sztuką to przeszło 350 godzin roboczych! Wyprodukowanych zostanie tylko 30 sztuk specjalnego wydechu, jednak nie powinno to stanowić problemu, ponieważ Aventador SV został stworzony w limitowanej ilości 600 egzemplarzy.


valentino-balboni-02 valentino-balboni-03

Zobacz również:

Tagi: , , , , ,