MENU

Polestar będzie odrębną marką

Nowe Audi A8 – wojny gwiezdne

29 czerwca 2017 Great news! Autor:

Linelock dostępny w nowym Mustangu EcoBoost

Ford zapowiedział, że Mustang z roku modelowego 2018 będzie w każdej wersji silnikowej posiadał funkcje dzięki której… przypalimy gumę.

Line lock to funkcja, która w założeniu producenta służy do rozgrzania opon przed wyścigiem na prostej. Powinna być ona używana tylko i wyłącznie na torze. Jak dobrze wiemy, chociażby z naszych osobistych doświadczeń z Fordem Mustangiem nie zawsze służy ona użytkownikom sportowego auta do dogrzania opon, lecz po prostu do dobrej zabawy. Kto bowiem nie lubi czasem poczuć zapachu palonej gumy i podziwiać kłębów białego dymu?

ford-mustang-line-lock

Do tej pory omawiana funkcjonalność była dostępna tylko w najmocniejszej odmianie Mustanga – GT z wolnossącym V8. Wraz z wejściem na rynek zmodernizowanego Mustanga funkcja ta będzie dostępna także w najsłabszej odmianie EcoBoost wyposażonej w silnik 2.3 R4 oraz V6 (ta druga jest niedostępna w Europie). Oznacza to, że decydując się już na podstawową odmianę Mustanga będziemy mogli poczuć to, co do tej pory zarezerwowane było tylko dla najdroższej wersji auta. Co ważne, jest to opcja dostępna zarówno w wersji ze skrzynią automatyczną i manualną.

Funkcja Line lock dostępna jest w menu systemu multimedialnego auta w zakładce Track Apps. Po jej wybraniu hamulce kół przedniej osi zostaną zablokowane, natomiast tylne koła i okalające je opony zamienią się w biały dym. System automatycznie przerwie naszą zabawę po 15 sekundach – wszystko dla bezpieczeństwa użytkowników.

Zmodernizowany Mustang dostępny będzie w salonach już od jesieni tego roku.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij