MENU

Dacia Duster 2018 – pora na nową generację

Ford Ranger Black Edition – pan ciemności

31 sierpnia 2017 Great news! Autor:

Honda N-Box – Pani Pudełko

Honda zaprezentowała zupełnie nową generację samochodu z segmentu kei car, sprzedaż oczywiście tylko w Japonii.

N-Box to prawdziwa legenda w segmencie maleńkich kei car. Chociaż auta na przestrzeni lat znacznie się powiększył, to nadal są stosunkowo małe, szczególnie biorąc pod uwagę to jak szybko rosną samochody w Europie i jak duże są te w Ameryce Północnej. Rozmiary samochodów są regulowane ustawowo, ich długość nie może przekroczyć 3,4 metra, natomiast szerokość 1,48 metra. Dla zobrazowania dodamy, że przedstawicielem tego segmentu są między innymi Mitsubishi i-MiEV oraz Daihatsu Copen.

Małe rozmiary nie przeszkadzają jednak w przewiezieniu całej rodziny. N-Box jest tego idealnym przykładem, ponieważ jest on z założenia autem pojemnym. Honda chwali się, że ma on rekordową przestrzeń dla pasażerów, co osiągnięto między innymi poprzez zmniejszenie komory silnika w stosunku do poprzedniej generacji pojazdu. Co ważne, N-Box to auto przeznaczone dla czterech pasażerów.

2017-honda-n-box-06 2017-honda-n-box-07

Komora silnika zresztą nie musi być wielka, pod maską pracuje ustawowo mały motor o pojemności 0,66 i mocy 64 koni mechanicznych. Co ciekawe dostępny w dwóch wersjach – wolnossącej i turbodoładowanej. Napęd może trafiać na dwa lub wszystkie cztery koła za sprawą bezstopniowej skrzyni CVT. Honda do nowego N-Boxa zaprojektowała całkowicie nową jednostkę napędową.

2017-honda-n-box-08

N-Box dostępny będzie w dwóch wersjach: standardowej oraz Custom. Ta druga charakteryzuje się nieco zmienionym designem nadwozia, innymi lampami, światłami LED oraz lepszym wyposażeniem. Jej znakiem rozpoznawczym poza tym jest dwukolorowe malowanie nadwozia. To wersja nieco bardziej nastawiona na młodszych klientów, którzy od auta wymagają cech tak zwanych lifestylowych. Jest ona także droższa od standardowej odmiany.

2017-honda-n-box-04 2017-honda-n-box-05

Małe rozmiary i silnik nie przeszkadzają, aby auto wyposażone było w nowoczesne systemy wspomagające kierowcę. Kei car Hondy standardowo wyposażony jest między innymi wyposażony w adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych oraz systemy zapobiegające kolizjom.

Premiera auta będzie miała miejsce już jutro w rodzimej Japonii.

2017-honda-n-box-02

Tagi: , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij