MENU
2018-jaguar-i-pace-concept.01

Ruszyła produkcja elektrycznego Jaguara

ford-mustang-line-lock-2

Linelock dostępny w nowym Mustangu EcoBoost

Polestar logo

28 czerwca 2017 Great news! Autor:

Polestar będzie odrębną marką

Do mediów przekazana została dziś bardzo istotna dla szwedzkiej motoryzacji informacja – Polestar stanie się marką odrębną od Volvo.

Volvo od połowy 2015 roku posiada 100% udziałów marki Polestar. Dotychczas jednak współpraca pomiędzy producentami opierała się przede wszystkim na tym, że Polestar sygnował najmocniejsze i sportowe modele Volvo, do których dostarczał technologię. Marka była także dzięki Volvo obecna na arenach wyścigowych całego świata, głównie będąc kojarzoną z seriami wyścigowymi WTCC oraz Swedish GT.

volo-s60-=polestar-concept

Szwedzki producent zdaje się jednak zmieniać swoją strategię działania, Polestar co prawda dalej będzie sygnować sportowe odmiany modeli Volvo, jednak poza tym stanie się odrębną marką. Konkurować na rynku będzie przede wszystkim z BMW M oraz Mercedesem-AMG. Co jednak istotne, Szwedzi skupią się na produkcji sportowych samochodów elektrycznych, nie planują natomiast produkcji aut napędzanych silnikami spalinowymi.

Polestar przedstawi szczegóły swojej nowej działalności oraz proponowaną gamę modelową jesienią. W roku 2019 ma natomiast zjechać z taśmy produkcyjnej pierwsze elektryczne auto sportowe nowej, samodzielnej marki ze Szwecji SE.

Zobacz również:

Tagi: , , , ,