MENU

Huracan Evo, CLA, 911 Cabriolet, BMW 7 – mocne...

Renault Megane R.S. Trophy – ceny w Polsce

10 stycznia 2019 Great news! Autor:

MINI stworzy elektrycznego hot hatcha

Brytyjska marka zapowiedziała, że jej pierwszy elektryczny model będzie jednocześnie pionierskim elektrycznym hot hatchem!

Przedstawiciele MINI w wywiadzie z brytyjskim magazynem Autocar zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy ich pierwsze w pełni elektryczne auto. Mały elektryk nie będzie jednak całkiem nowym modelem, a jedynie dostosowanym do napędu elektrycznego. Maluch będzie bazować na płycie podłogowej o oznaczeniu UKL1, do której dołożone zostaną elektryczny agregat oraz akumulatory.

Niemal pewne jest to, że samochód będzie nosić oznaczenie Cooper S E. Pod maską najpewniej znajdzie się silnik znany z BMW i3S o mocy około 185 koni mechanicznych. Pomimo tego, że jest to wartość niższa niż znana ze spalinowych hot hatchów, należy pamiętać o momencie obrotowym, który dostępny już od zerowych obrotów wystrzeli elektryczne MINI do setki prawdopodobnie w czasie poniżej 6 sekund. Zasięg auta ma wynosić około 320 kilometrów.

MINI Cooper S E trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego cena będzie zaczynać się od około 170 000 zł.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij