MENU

Peugeot wstrzymuje produkcję 308 GTi

Kia Sportage przeszła facelifting

22 maja 2018 Great news! Autor:

Łada zakończy produkcję modelu Priora

Według doniesień mediów zza naszej wschodniej granicy jeszcze tego lata rosyjska marka zakończy produkcję swojego niegdyś flagowego modelu.

W lipcu fabryka w Togliatti zakończy produkcję modelu Priora, oferowanego w Rosji od ponad 10 lat – donoszą rosyjskie portale motoryzacyjne. Łada zaprezentowała Priorę w 2003 roku, w produkcji model jest zaś od 11 lat. W momencie premiery i na początku produkcji auto było uznawane za flagowy model w gamie Łady. Z czasem jednak jego rola zmieniła się. Obecnie Priora jest samochodem o charakterze budżetowym, pomimo licznych modernizacji. Wpływ na taki obrót spraw ma z jednej strony przestarzała konstrukcja (Priora bazuje na produkowanym od 1995 roku modelu 110) oraz spadek zainteresowania klientów. Następcą Priory jest model Vesta, który w Rosji sprzedaje się natomiast świetnie.

Lada-Priora-02

Samochód w swojej historii oferowany był w aż czterech wersjach nadwozia, jako: hatchback, sedan, kombi oraz coupe. Pod maską pracował silnik 1.6, który w zależności od wersji miał moc od 81 do 125 koni mechanicznych. Samochód miał w swojej karierze także sportowy epizod. Priora brała udział w wyścigach z serii WTCC, napędzał ją wtedy silnik Opla o mocy 280 koni mechanicznych. Kierowcy ścigający się rosyjskimi autami nie osiągnęli jednak żadnych sukcesów.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij