MENU

Klasyczny Mercedes klasy G nadal popularny

Łada zakończy produkcję modelu Priora

20 maja 2018 Great news! Autor:

Peugeot wstrzymuje produkcję 308 GTi

Z końcem czerwca Peugeot czasowo zaprzestanie wytwarzania sportowej odmiany modelu 308. Wszystko przez… normy emisji spalin.

Już niedługo obowiązującą normą pomiaru emisji spalin stanie się standard WLPT (światowy zharmonizowany standard pomiaru zużycia paliwa i emisji spalin). Efektem wprowadzanych zmian stają się problemy producentów samochodów. Nowy standard ma dawać bardziej miarodajne pomiary spalania silników, będzie przeprowadzany nie tylko w laboratoriach, ale też na drogach. Po Audi, BMW i Porsche kolejnym producentem, który napotkał barierę nie do przejścia jest Peugeot.

peugeot-308-gti-02

308 GTi przestanie być produkowany z końcem czerwca, ponownie samochody mają zacząć zjeżdżać z linii produkcyjnej w październiku. Wszystko spowodowane jest tym, że wyposażony w silnik 1.6 THP hothatch nie przeszedł pomyślnie testów emisji spalin. Blamaż francuzów ma zostać naprawiony poprzez dodanie do układu wydechowego pojazdu odpowiednich filtrów. Prawdopodobnie zmianom ulegnie także oprogramowanie silnika i skrzyni biegów. Peugeot obiecuje, że 308 GTi powróci z nienaruszoną normami ekologicznymi stajnią 270 koni mechanicznych pod maską.

peugeot-308-gti-03

Samochód będzie zatem jedną z gwiazd nadchodzących targów w Paryżu, gdzie na stoisku obok dwukolorowego hothatcha pojawią się także model 508 w odmianie kombi oraz nowa generacja crossovera 2008.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij