MENU
Ford KA+

Ford KA+ oficjalnie w Europie

2016-ford-kuga-vignale-01

Ford Kuga Vignale – o poziom wyżej

2017-aston-martin-vanquish-zagato-01

22 czerwca 2016 Great news! Autor:

Aston Martin Vanquish Zagato trafi do produkcji!

Zaprezentowany podczas tegorocznej edycji Concorso d’Eleganza Villa d’Este koncepcyjny Aston Martin trafi do limitowanej do 99 sztuk produkcji, jest o co walczyć!

Egzemplarz, który odwiedzający konkurs elegancji mogli podziwiać był tylko autem koncepcyjnym, jednak zainteresowanie nim przez potencjalnych klientów było tak duże, że Aston Martin w porozumieniu z firmą Zagato zadecydował o wyprodukowaniu 99 egzemplarzy seryjnych. Co prawda zdjęcia przedstawiają właśnie wersję koncepcyjną, która od produkcyjnej będzie się minimalnie różnić, jednak jak obiecuje producent nie zatraci ona swojej najważniejszej cechy – unikatowego kształtu.

Pod maską Vanquisha Zagato pracuje wolnossąca V-dwunastka o pojemności 6 litrów, która generuje niemal 600 koni mechanicznych. Silnik został minimalnie wzmocniony w stosunku do wersji normalnej, dzięki czemu pierwszą „setkę” osiągniemy w 3,5 sekundy! Jak zapowiada producent w modelu Zagato inaczej zestrojone zostanie zawieszenie, które ma dawać „unikalne doświadczenia z jazdy autem GT”.

Jest to już piąte auto przygotowane wspólnie przez obie firmy. Patrząc na niesamowitą sylwetkę auta pozostaje mieć nadzieję, że nie ostatnie.


2017-aston-martin-vanquish-zagato-02 2017-aston-martin-vanquish-zagato-03
2017-aston-martin-vanquish-zagato-04 2017-aston-martin-vanquish-zagato-05

Zobacz również:

Tagi: , , , ,